Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oscyloskop Siglent SDS1102CNL - takie parametry kontra cena

27 Jun 2013 16:38 10209 13
  • [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 13  
    Owszem firma dosyć nieznana, ale gwarancja na rok jest... myślę, że to urządzenie jest mniej-więcej tej samej klasy co np: owon.

Korzystał ktoś kiedyś z produktów firmy Siglent?
  • Level 28  
    Tak Siglent i Atten to te same firmy. Wystarczy spojrzeć na Siglent SDS1022 i Atten ADS1022. Te oscyloskopy niczym się nie różnią poza wielkością LCD i logiem. Przyciski są tak samo rozmieszczone. Sam zastanawiam się nad kupnem Attena ADS1022 i jak budżet pozwoli to może wyląduje w moim warsztacie.
  • Level 15  
    Witam.

Niecały rok temu kupiłem Sigilent'a 1072CML (jakoś 11.2012). Jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość wykonania to jestem bardzo zadowolony. Jednak jeśli mógłbym cofnąć czas :) to chyba wybrałbym GW-Instek (sprzęt godny zaufania - moim zdaniem). Mam na codzień styczność z tanim Tektronix'em, GW-Instek'ami i analogowym Kikusui'em. Jeszcze jakiś czas temu w ofercie NDN dostępny był Instek za jakieś 1800 z kolorowym wyświetlaczem, ale dzisiaj jakoś nie widzę. Na razie nie zauważyłem większych problemów z oscyloskopem Sigilent - chodziaż takie funkcje jak analiza widma nie należą do mocnych punktów oscyloskopu (ale przy tej rodzielczości wyświetlacza i z 8-bitowym przetwornikiem to jak to mówią "na krzywe drzewo to i salomon nie naleje").

Jeśli masz niewielki budzet i nie jesteś uczulony na przystawki oscyloskopowe to gorąco polecam Analog Discovery z oferty firmy KAMAMI "http://www.kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=196455" - jeśli jesteś studentem to za niecałe 700zł. To maleństwo ma 14-bitowy przetwornik A/D i taki sam w przypadku generatora arbitralnego. Naprawdę wymiata przy moim Sigilencie. Pamiętaj o tym że teoretycznie z każdym dodatkowym bitem przetwornika stosunek sygnał szum wzrasta nawet o lekko ponad 6dB co sprawia że w przypadku Analog Discowery FFT nareszcie zaczyna mieć jakikolwiek sens. Z pewnością jego wadami jest słaba dokumentacja, brak pomiarów THD oraz konieczność współpracy z PC.

Jeśli chciałbyś jeszcze jakiś informacji/testów odnośnie SDS1072CML, Analog Discovery albo ewentulanie Insteków to służę pomocą - ale moim faworytem jest zabawka Digilenta.

A tak pozatym to jakbym miał zbędne 4500pln to bym se kupił Picoscope'a 4262 - z tym że w ciemno bo nie miałem z nim do czynienia.
  • User removed account  
  • Level 13  
    Hyni3k Witam
    Zakupiłem 4 lutego siglenta 1072CML. Proszę doradź mi czy mam go zwrócić do sklepu bo:
    ---program EscopeX nie komunikuje się z PC (błąd 740)
    --- zawsze jak włącze oscyloskop to wyskakuje menu z potwierdzeniem wyboru języka, czy tak ma być?
    ---Praktycznie to jeszcze nim nie bawiłem się, więc nie wiem jak się spisuje.
    Mam jeszcze kilka dni na ewentualny zwrot w ramach 10 dni przy sprzedaży na odległość.
    Podobno nie można w nich też aktualizować oprogramowania bo nato nie ma gwarancji.
    Proszę o pomoc i może jakieś cenne wskazówki jak go na szybko sprawdzić.
    Pozdrawiam serdecznie
  • Level 15  
    milek22 wrote:
    ---program EscopeX nie komunikuje się z PC (błąd 740)

A próbowałeś zainstalować EasyScopeX + NiVisa? Tutaj masz informacje na ten temat:
    http://siglent.freeforums.org/siglent-easyscopex-pc-software-for-oscilloscopes-t44.html
    Kiedyś miałem też problem z uprawnieniami. Spróbuj uruchomić program jako administrator. Pamiętam tylko że któraś z opcji programu nie działała - ale programu nie używam od dawna (jakiś pół roku temu reinstalowałem system na PC i nie zainstalowałem aplikacji) więc nie powiem ci dokładnie co to było.
    milek22 wrote:
    --- zawsze jak włączę oscyloskop to wyskakuje menu z potwierdzeniem wyboru języka, czy tak ma być?

Spróbowałbym zaktualizować firmware. Ja nie miałem takich (w ogóle żadnych) problemów z tym oscyloskopem. Nie wiem czy ten oscyloskop to najlepsza obecnie oferta - nie upierałbym się przy nim jeśli coś by nie działało. Sugeruję żebyś go zwrócił jeśli nie uda ci się od ręki załatwić tych usterek i wymienił na nowy lub na inny.
  • Level 34  
    Posiadam SDS1202CNL i nie mam jako tako zarzutów do jego pracy. Używam go głównie do testowania rezonatorów kwarcowych, sprawdzania jakichś zegarów systemowych, testowania wzmacniaczy, mikserów i innych układów audio po naprawie, itp itd. Kilka razy był używany przez znajomego krótkofalowca do dostrajania radiostacji. Przy 144MHz, jak i przy 3MHz zachowywał się poprawnie. Jedyny zarzut jaki mogę mu przypisać to dość wolny czas reakcji. Ale stosunek cena/jakość - jak dla mnie bardzo dobry. Posiadam też tektronix-a TDS3032C, ale porównanie tych dwóch urządzeń to totalny bezsens - nie ta półka cenowa, i nie te "bebechy".
  • Level 10  
    Posiadam SDS2304 SIGLENT.
    Niestety w ciagu 1 roku 2 razy byl juz na gwarancji. Za kazdym razem zwiesza sie system.
    Gdy dziala, nie mam wiekszych zarzutow, mierzy to co potrzeba. Ale jego nieoczekiwane zwisy są denerwujące. No i nie ma możliwości z nich wyjść inaczej jak wysłać do serwisu. A to już stracony czas.

Mam tez starego HANTEK-a. Tu nie moge nazekac. Jeszcze nigdy sie nie wylozyl. Dziala poprawnie.
  • Level 22  
    asanazi napisz jeszcze co to za HANTEK konkretnie (model). Co do oscyloskopu Siglent - na czym polega to "zawieszenie" - można oscyloskop wyłączyć i po ponownym uruchomieniu działa prawidłowo czy może po takim zawieszeniu nie da się z niego korzystać? I co na to serwis?
  • Level 10  
    Ondośnie Hantek-a: to oscyloskop bez wyświetlacza. Podłączany do komputera poprzez USB. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca na biurku.
    Mój model to DSO3064A. 4 kanały pomiarowe, próbkowanie 200Ms/s (mniej więcej 60MHz maks do oglądania). Dodatkowo wbudowany generator funkcyjny.

Odnośnie SIGLENT-a. Oscyloskop się zawiesił i tyle. Na ekranie pojawia się jedynie logo producenta. Efekt powstał podczas włączania samego oscyloskopu. Żadne sondy nie były podłączone.
    Tak, w tym stanie oscyloskop jest bezużyteczny.
    Serwis powiedział, że odeślą go do producenta. Przewidywany czas naprawy 2 - 3 miesiące.
  • Level 10  
    Siglent SDS1102CNL właśnie kupiłem , testuje i z tego co na razie widzę to jestem zadowolony (AVR , W.CZ) ...Co do wyboru to przeglądałem fora angielskie (tu mieszkam) , ta firma w UK jest uznawana za dobra ...więc raczej nie sugerował bym się firmą tylko dlatego że nie podbiła polskiego rynku tak jak Hameg czy Tektronix.