Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

California Access Caliber JS-7 - Trzeszczący potencjometr od głośności.

27 Cze 2013 16:53 1248 2
  • Poziom 35  
    Mam nadzieję że dobry dział wybrałem.
    Gitarę podłączałem pod różne urządzenia, od efektów gitarowych po końcówki mocy. Jakiś czas temu zrobiłem prosty przedwzmacniacz na triodzie z lampy ECL86 wyciągniętej z gramofonu Bambino. Wszystko fajnie, ślicznie i uroczo działa ale pojawiły się trzaski przy kręceniu potencjometrem od głośności i przełącznikiem od przetworników, poza tym po przekroczeniu 90% ustawienia potencjometru od głośności ściszało. Przełącznik rozebrałem, przeczyściłem papierem ściernym i acetonem - udało się go odratować. Suwak potencjometru przeszlifowałem lekko papierem ściernym - naprawiło to charakterystykę ale trzeszczenie zostało. Kupiłem nowy potencjometr (Link), po wymianie dalej trzeszczy przy ~90% ustawieniu. Czego może być to wina? Nie chce mi się wierzyć że kupiłem uszkodzony potencjometr.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    W potencjometrze nie należy niczego szlifować. Wystarczy dobrze umyć w czystym alkoholu i suwak zwilżyć kroplą oleju maszynowego.
    Poza tym należy mieć pewność że przez ślizgacz nie płynie prąd stały.