Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do pracy 4000-4500 zł

27 Cze 2013 18:01 978 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    moja frustracja związana z używaniem obecnych laptopów sięga zenitu, miarka się przebrała i postanowiłam kupić nowy zanim do końca zwariuję

obecne laptopy które posiadam to dell mini (ale o tym szkoda gadać, bo ma problemy nawet z notatnikiem - za to jest cichy;) i 15'' xps o konfiguracji 3GB ramu,z procesorem Intel Core Duo T9300 2.5GHz i dyskiem twardym 7200rpm. To właśnie ten dysk jest tu chyba największym problemem, bo poza tym, ze komputer jest sam w sobie głośny to słychać cały czas przeskakiwanie dysku, co jest naprawdę denerwujące gdy próbuje się myśleć. Jeśli chodzi o wydajność samą w sobie to jest ok - mogłoby być trochę lepiej, ale taka wystarcza. Ponieważ laptop jest i tak częściowo uszkodzony i nie opłaca się go naprawiać, to tym bardziej zamiast próbować wymieniać środek fragment po fragmencie, chciałabym kupić nowy

co do nowego laptopa mam takie oto wymagania:
    +laptop ten ma służyć do pracy - programowanie, drobniejsze symulacje komputerowe itp. dlatego dosyć istotny jest procesor.
    +Nie gram w żadne gry, więc grafika jest tu sprawą najmniej ważną (byleby można obejrzeć film bez zacięć).
    +Bardzo ważne jest dla mnie natomiast to, żeby laptop był bardzo cichy nie pracując intensywnie.
    +'miękka' klawiatura i wygodny touchpad (pod tym względem toshiby i sony vaio jak dla mnie odpadają)
    +cena max 4000-4500zł, ale oczywiście mniej=lepiej
    +matryca ~14''
    +lekki i cienki
    +długi czas pracy baterii

zastanawiam się nad zakupem lenovo z ssd (żeby było ciszej), ale nie wiem jeszcze jakiego modelu - czy moglibyście coś doradzić? konkretne modele i marki?

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto