Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWS 105410A - Nie wypompowywyije wody

yahman 27 Cze 2013 21:30 1638 2
  • #1 27 Cze 2013 21:30
    yahman
    Poziom 16  

Witam.

Mam sprawę, zanim zgłoszę pralkę na gwarancję chciałbym podpytać, bo może ktoś wie w czym jest problem.

A mianowicie moja pralka (jak w temacie) co jakiś czas nie wypompowuje wody pod koniec prania. Sytuacja jest ciężka do zaobserwowania bo zdarza się raz na kilka prań. (akurat jak byłem czujny to pranie było ok.) Konieczne jest potem włączenie programu na samo wirowanie, które działa normalnie. Pompa też działa. Pralka ogólnie jest nowa a sprawa wyszła tak jakoś po miesiącu użytkowania.

Czy ktoś ma pomysł od czego może zależeć taka losowość usterek ? - elektronika/programator ?
    Czy od razu zgłaszać na gwarancję ? (choć nie uśmiecha mi się wysyłać pralki, pewnie na jakieś 2,3 tygodnie do serwisu.)

0 2
  • #2 28 Cze 2013 01:26
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli okresowo nie wypompo(wywyi)wuje wody , to przyczyną może być między innymi przemieszczające się ciało obce w wężach spustowych przed i za pompą odpływu .

1
  • #3 15 Wrz 2015 08:09
    yahman
    Poziom 16  

Okazało się, że pralka nie wypompowuje wody jak nie równo się rozłoży pranie - wtedy nie włącza się etap wirowania i pralka się zatrzymuje.

0