Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odtwarzacz DVD/Blue-Ray wybrać

bober92 27 Cze 2013 22:06 2331 6
  • #1 27 Cze 2013 22:06
    bober92
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym kupić odtwarzacz Blue Ray lub DVD. Mam głośniki 5.1 dlatego potrzebuję w nim wejścia analogowego z 6ch. Musi też posiadać wejście USB. Chcę oglądać filmy w dobrej jakości, dlatego przydało by się odtwarzanie formatów takich jak np. mkv plus obsługa napisów. Mam 40 calowy telewizor, jednak wejście HDMI mi się zepsuło ((wyrwało), starałem się to ponownie wlutować, jednak mi sie nie udało, lub po prostu już wtyczka jest zepsuta, a koszt płyty głównej to 200 zł, poprzez ten fakt na razie sobie darowałem), dlatego odtwarzacz musi posiadać wejście EURO lub wejście component video, jednak chcę żeby ten sprzęt był na parę lat, dlatego HDMI też jest ważne. Wiem, że mam duże wymagania, ale może ktoś zna taki sprzęt (może to też być kino domowe), bo trochę poszukałem i nic na razie nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc.

0 6
  • #2 28 Cze 2013 09:26
    RMS.pl

Poziom 26  

Nie istnieją odtwarzacze Blu-ray z wejściem analogowym 5.1. Być może szukasz wyjścia 5.1, ale byłoby to wyjście liniowe, niewzmocnione.

Może się w związku z tym okazać, że szukasz amplitunera 5.1 z wbudowanym napędem Blu-ray.

0
  • #3 28 Cze 2013 11:27
    bober92
    Poziom 9  

Po prostu poszukuję urządzenia które będzie odtwarzało filmy w dobrej jakości przez USB (czyli np pendrive). Do którego mogę podłączyć głośniki 5.1 z wyjściem Obrazu HDMI i Euro lub component video. Może nawet to być kino domowe które bedzie posiadało już głośniki ale również wyjscie euro lub component plus HDMI ale aby te filmy mogły być odtwarzane w dobrej jakości np. MKV lub dvix plus.

0
  • #4 28 Cze 2013 11:33
    RMS.pl

Poziom 26  

Brakuje jeszcze budżetu, ale obstawiam, że najtaniej będzie kupić głośniki komputerowe 5.1 i laptop z odtwarzaczem Blu-ray

0
  • #6 29 Cze 2013 15:16
    rafalrrrr
    Poziom 12  

Odtwarzacze DVD z wyjściem HDMI NIE odtworzą filmu HD, lub w te w bardziej egzotycznych formatach chociaż są pewne wyjątki (np. Manta Emperor RMVB). Polecam dobry odtwarzacz Blu-Ray z obsługą tychże formatów i wyjściami analogowymi 5.1, dodatkowo można podpiąć się do Internetu i używać aplikacji internetowych. Osobiście polecam dwie firmy: Samsung i LG, gdyż produkty są dobrej jakości, z bogatym arsenałem czytanych formatów i mający niską cenę. Można też pomyśleć nad odtwarzaczem sieciowym, który powinien poradzić sobie z prawie wszystkimi formatami multimedialnymi.

0
  • #7 30 Cze 2013 09:09
    bober92
    Poziom 9  

W końcu postanowiłem kupić po prostu przejściówki 2xChinch na jack i kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Czy może wiecie, gdzie w Warszawie mogę taką przejściówkę dostać tak, aby była tania ale żeby to nie był chiński produkt który przetrwa 2 dni i będzie przenosił dźwięk z pogorszoną jakością? I czy może polecicie kartę dźwiękową zewnętrzną (do laptopa)??

0