Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki wzmacniacz do altus 300

tawriabank 27 Cze 2013 23:45 3387 19
  • #1 27 Cze 2013 23:45
    tawriabank
    Poziom 9  

Witam chciałbym od razu powiedzieć iż wiem ze ten temat był poruszany setki razy lecz nigdzie nie znalazłem, odp gdyż wszystkie tematy były stare oraz nieaktualne.
    Wzmacniacz ma napędzać 2 altusy 300.
    Słyszałem że żeby napędzić alusy 300 potrzebny jest mocny piec :D
    Na wydanie mam około 500-620 zł.
    głośniki będą napędzać mój pokój szerokość 5 m długość 5 m wysokość około 2.5-3 m.
    Chciałbym aby wzmacniacz był mocny gdyż naprawdę lubię słuchać muzyki głośno.
    Chciałbym aby wzmacniacz był nowy gdyż nie jestem przekonany do używanych rzeczy no chyba że podacie mi powód dlaczego warto kupić używane wzmacniacze,tylko nie chcę takiego argumentu (bo jest taniej) ;D
    A cha i jeszcze jedno nie mówcie mi że altusy 300 to zły wybór i mi ich nie odradzajcie gdyż już je zakupiłem, piszę to dlatego gdyż na wielu forach były kłótnie o to że te głośniki są gorsze albo lepsze ja nie pytam się o to które są lepsze,lecz o to jaki pod nie wzmacniacz brać.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Jeżeli w złym dziale to uprzejmie proszę o przeniesienie.

0 19
  • #2 28 Cze 2013 00:02
    multihunter
    Poziom 25  

50 Wat spokojnie starczy żeby było bardzo głośno w dużym pomieszczeniu
    Głośniki są i tak od mniejszych kolumn szczególnie średniotonowe powiedziałbym aż nadto i łatwo je spalić

Dodano po 1 [minuty]:

Cała moc tych kolumn polega na triku znanym profesjonalistom od przewijania głośników

0
  • #3 28 Cze 2013 00:06
    tawriabank
    Poziom 9  

multihunter
    Witam chciałbym dodać iż to czasami będzie nagłaśniać podwórko :D
    dlatego potrzebuje czegoś mocnego z kopem a nie drętwe 50 wat rms na kanał ;P
    można powiedzieć ze chcę je rozbujać.
    oczywiście chciałbym również poznać nazwy tychże wzmacniaczy a nie sam napis 50 wat ;d
    Oczywiście chciałbym kiedyś może za 5 lat wycisnąć 90 % z tych kolumn gdyż chciałbym zobaczyć na co jest stać wiec potrzebuje wzmacniacza około 120 wat bay altuski miały 10 watów zapasu.
    Obecnie posiadam leciwe już logitech z905 i dlatego chcę je wymienić na lepsze lub włączyć obydwa zestawy na raz :D

1
  • #4 28 Cze 2013 00:18
    multihunter
    Poziom 25  

Właściwie to każdy będzie dobry hehe a jak już to są nieco wysokotono żerne te altusy i wszystko

0
  • #6 28 Cze 2013 00:36
    multihunter
    Poziom 25  

Mam taki sprawdzony wzmacniacz, którego pożyczam na większe umc umc podam Ci nazwę, ale nie teraz
    Niemiecki klasyk z zardzewiałym panelem czołowym balansuję nim na granicy zabezpieczenia moc 250Wat

Dodano po 51 [sekundy]:

tawriabank napisał:
    Prosiłbym o jakieś propozycje wzmacniaczy, a nie o bezsensowne komentarze
    Co zaś

Dodano po 27 [sekundy]:

No to radź sobie sam

0
  • #7 28 Cze 2013 00:43
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Za 500zł nie kupisz nowego wzmacniacza, nawet najsłabszego, nie mówiąc już o tym, że te kolumny potrzebują solidnych 100-150W.

Z nowych wzmacniacz w okolicach 1500zł jest Denon PMA-720AE moc ok 60w na kanał. Sam sobie odpowiedz czy Cie satysfakcjonuje taki zakup.

Na rynku wtórnym kupić można już topowe integry w takiej cenie.

Moja rada? kup sobie coś pokroju Pioneera A 717, oczywiście używany, kup takiego w idealnym stanie technicznym najlepiej po przeglądzie w serwisie od prywatnego sprzedawcy i będziesz mógł spać spokojnie przy dobrych wiatrach ten wzmacniacz przeżyje tego nowego Denona :)

0
  • #8 28 Cze 2013 01:04
    multihunter
    Poziom 25  

Konkrety, konkrety... co zaś
    Altus 300 priorytet nadrzędny - 3 gałki bass-middle-treble centralnie w panelu wzmacniacza
    Czego im trzeba, a czego nie już napisałem tylko zainteresowany widać nie umie czytać

0
  • #9 28 Cze 2013 02:28
    Lukson
    Poziom 32  

Sony TA-F270 tudzież 470.

Wystarczy w zupełności. Ten drugi z zapasem.

0
  • #10 28 Cze 2013 11:12
    tawriabank
    Poziom 9  

multihunter
    Źle mnie zrozumiałeś nie chciałem cie urazić tylko chodziło mi o to że ja chciałbym konkrety a nie napis każdy się nada.
    Nie zrozum mnie źle jeśli cię uraziłem to przepraszam.
    Czy mógłbyś podać mi nazwę tego wzmacniacza proszę.
    Są jeszcze jakieś propozycje ?
    Z góry dziękuję.

0
  • #11 28 Cze 2013 11:29
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Lukson napisał:
    Sony TA-F270 tudzież 470.

490 posiadam i z czystym sumieniem polecam.

0
  • #12 28 Cze 2013 15:11
    multihunter
    Poziom 25  

TEAC AX-5000 ten mam sprawdzony. Inne albo były za słabe na sopran, albo paliły średniotówki.

Dodano po 1 [minuty]:

To bydle ma więcej mocy, niż pisze jestem tego pewny. Dla porównania jakiś Technics 150W ledwo co pierdzi.

1
  • #13 28 Cze 2013 15:27
    Pablo1964
    Moderator

tawriabank napisał:
    wiem ze ten temat był poruszany setki razy lecz nigdzie nie znalazłem, odp gdyż wszystkie tematy były stare oraz nieaktualne.
    tawriabank napisał:
    Na wydanie mam około 500-620 zł.

Z tego wynika, że Kolega chce kupić nowy wzmacniacz do tych kolumn za ok. 600 zł? Nie da się. Proponuję jednak poczytać te "nieaktualne" tematy.
    tawriabank napisał:
    chciałbym dodać iż to czasami będzie nagłaśniać podwórko

Te kolumny nie nadają się do tego celu. Dlaczego? Też już było.

0
  • #14 28 Cze 2013 16:08
    tawriabank
    Poziom 9  

multihunter w tym problem ze podanego przez ciebie wzmacniacz nie ma na alegro ani na żadnym serwisie które znam (alegro,ebay.za10groszy etc).
    Lukson niestety lecz Sony TA-F270 raczej jest za słaby bo posiada 2x70 wat przy ośmiu omach a Sony TA-F470 i Sony TA-F490 aktualnie nie ma :(
    Może jakieś inne propozycje.
    Pablo1964 niestety muszę cie zawieść gdyż przeczytałem chyba tysiące postów z wzmacniaczami, końcówkami mocy etc i niestety lecz wszystkie wzmacniacze były albo za słabe albo nie były na żadnych aukcjach.
    Oczywiście udało mi się znaleźć kilka realnych wzmacniaczy lecz wykraczały poza mój budżet gdyż ja nie mam skąd dozbierać trochę kaski.
    Naczytałem się również o wadach i zaletach altusów, oraz o tym ile one potrafią wytrzymać.
    Chciałem nawet sam zbudować altusy 350 (tzw diy) lecz mi się nie chciało więc kupiłem altusy 300.
    Chciałbym wykorzystać z tych kolumn tyle ile się da dlatego potrzebuje mocnego wzmacniacza ewentualnie końcówka mocy również wchodzi w grę (zamierzam kupić korektor graficzny więc powinien dać się podłączyć) oraz amplituner (nie chce go podłączyć do wzmacniacza ani do końcówki mocy tylko do kolumn :D).
    A i w ostateczności budżet wynosi 660 zł.
    Proszę o jakieś propozycje które naprawdę wycisną z tych głośników ostatnie poty.
    Dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #16 28 Cze 2013 16:17
    Lukson
    Poziom 32  

tawriabank napisał:
    Sony TA-F270 raczej jest za słaby bo posiada 2x70 wat przy ośmiu omach a Sony TA-F470 i Sony TA-F490 aktualnie nie ma

Obejrzyj to co jest na tym filmiku bo widzę, że mało się znasz.

http://www.youtube.com/watch?v=FkDmtMSCwh4

70W w zupełności wystarczy dla kolumny.

0
  • #19 28 Cze 2013 17:19
    tawriabank
    Poziom 9  

Ok wybrałem tego Kenwooda KA-7020.
    jeżeli będą jakieś propozycje to chętnie posłucham.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc mam nadzieje ze wycisnę za pomocą tego wzmacniacza wszystkie poty z altusów :D

0
  • #20 08 Wrz 2013 20:12
    tawriabank
    Poziom 9  

na razie zamykam

0