Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 32" LN5400 - Jak włączyć info o kanale

Mr.Moonlight 28 Cze 2013 11:16 4257 4
  • #1 28 Cze 2013 11:16
    Mr.Moonlight
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc. Wczoraj kupiłem w/w telewizor, ustawiłem wszystkie stacje. Przy przełączaniu na dowolny program obraz pokazuje się z górnym paskiem informacyjnym (jak myślę z aktualnie nadawanym programem na danym kanale), niestety pasek jest czysty. W pilocie jest również funkcja "info" która po wciśnięciu pokazuje owy pasek (niestety również pusty). Dzieje się tak zarówno na kanałach które mają telegazetę jak i bez (zrozumiałe). Więc moje pytanie, czy ktoś ma taki telewizor i wie jak włączyć ową funkcję, czy to tak po prostu ma być. Póki co korzystam ze zwykłego sygnału tel. kablowej o ile ma to jakieś znaczenie. Z góry dzięki za pomoc.

Żeby nie było, czytałem instrukcję obsługi, ale producent skupił się głownie w niej na bezpiecznym użytkowaniu telewizora.

0 4
  • #2 28 Cze 2013 15:40
    egon42
    Poziom 37  

Wszystko ładnie ale nie ma słowa jaki sygnał podawany jest do tv analogowa kablówka czy cyfrowa czy antena zewnętrzna itp.

1
  • Pomocny post
    #3 28 Cze 2013 17:03
    leszekpo59
    Poziom 27  

Witaj. Podejrzewam, że wspomniane INFO, o które pytasz, to nic innego, jak EPG ( Electronic Program Guide - Elektroniczny Informator Programowy, Elektroniczny przewodnik po programach ), który działa, ale tylko, przy programach cyfrowych ( równiez DVB-T ), a nie analogowych. Przy programach analogowych jest pusta plansza, a druga sprawa, to obecność telegazety nie ma znaczenia dla działania EPG. Pozdrawiam.

0
  • #4 28 Cze 2013 17:32
    Mr.Moonlight
    Poziom 9  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Podejrzewam, że wspomniane INFO, o które pytasz, to nic innego, jak EPG ( Electronic Program Guide - Elektroniczny Informator Programowy, Elektroniczny przewodnik po programach ), który działa, ale tylko, przy programach cyfrowych ( równiez DVB-T ), a nie analogowych. Przy programach analogowych jest pusta plansza, a druga sprawa, to obecność telegazety nie ma znaczenia dla działania EPG. Pozdrawiam.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, tak myślałem że to wina analogowego sygnału. Temat zamykam.

Moderowany przez Dzimi:

Na prośbę Autora tematu - odblokowane.

0
  • #5 30 Cze 2013 12:20
    Mr.Moonlight
    Poziom 9  

Mam jedno pytanie odnośnie w/w sprzętu, kiedy włączam telewizor z pilota (zawsze zostawiam go na czuwaniu) uruchamia się na programie który był przed wyłączeniem mimo iż na ciskam 1,2,3 itd. zawsze jest to ostatnio oglądany program. Czy ten telewizor tak ma, czy trzeba coś zmienić w ustawieniach.

0