Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja routera w sieci telpol

28 Jun 2013 11:34 4590 6
 • Level 8  
  Witam.  Mój problem wygląda następująco:

  Jestem użytkownikiem sieci Telpol, posiadam od około 3 lat modem z firmy Cisco (dostałem od Telpola w ramach umowy) i dokupiłem do niego router aby móc korzystać z 2 komputerów (1 pod wifi) no i wiadomo jakiś tablet na 5 min dziennie, też pod wifi. Pomijając fakt, że zawsze były problemy z wifi, przerywało, nie bardzo chciało się łączyć to od miesiąca gdy mam podłączony router do komputera internetu w ogóle nie ma, jest tylko gdy jest sam modem, ale nie ma wifi. Myślałem, że router po prostu się spalił lecz teraz gdy mi jest wifi znów potrzebne podłączałem 3 routery i nic :| Wszystkie migają albo nie odpowiadają, jakby spalone. Zadzwoniłem do Telpolu i usłyszałem, że oni nie odpowiadają na problemy routerów, gdyż to nie ich działka i jak chce wifi to muszę u nich router kupić ew. zapłacić za usługę wifi w modemie, który od nich dostałem (koszt 29 zł) . Najśmieszniejsze jest to, że wszystko mi działało od prawie 3 lat. Po czym jeszcze szanowna Pani odbiorczyni zawiadomienia o problemie powiedziała, że sieć można sobie samemu skonfigurować i w tym jest problem, że ta sprawa mnie przerasta, lub mogę napisać osobisty mail do informatyków z Telpolu z pomocą którzy mogą mi pomóc oczywiście za odpowiednią opłatą (w tym momencie zwątpiłem, że te komunikaty na początku rozmowy dotyczące nagrywanych rozmów są prawdziwe). I zwracam się z problemem do Was :)  router: Linksys by Cisco Wireless-N Home Router e1000

  modem: Cisco epc3010  Pozdrawiam! :)
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • PLFONPLFON
 • Level 16  
  A operator nie blokuje poprzez obniżenie TTL?
 • PLFONPLFON
 • Level 8  
  Nie, nie mam pojęcia co się z tym dzieje teraz i jak to załatwić. Kiedyś powpinałem kable, zainstalowałem sterowniki z płytki, a teraz takie problemy.
 • Level 1  
 • Level 8  
  Konfiguracja routera w sieci telpol oto zrzut z programu, jak widać nie czyta w ogóle routera, a właściwie próbowałem 2 podłączyć i to samo. Oczywiście po resecie modemów i routerów.
 • Network and Internet specialist
  Twoja karta sieciowa WiFi jest nie zainstalowana w komputerze.
 • Level 8  
  Po zainstalowaniu sterowników ( nie wiem czemu nie były zainstalowane skoro nawet na płytce jest xpress install all :| ) modem z cisco udało się zainstalować i podstawowo skonfigurować ( hasło, nazwa użytkownika ) jednak nadal przerywa internet ( przez 30 s jest, a później nie ma ) oraz sporadycznie występuje komunikat " Trwa łączenie z połączeniem szerokopasmowym... " po czym jego błąd.

  Program inSSIDer 3 nadal nie wyszukuje urządzenia.
  Konfiguracja routera w sieci telpol