Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór uczelni. Polibuda, U¦, UE

renault12 28 Cze 2013 17:38 1680 5
  • #1 28 Cze 2013 17:38
    renault12
    Poziom 7  

Hej,

Stoję przed wyborem szkoły wyższej, 3 szkoły jakie wchodz± w gre to wła¶nie Politechnika ¦l±ska w Gliwicach, Uniwersytet ¦l±ski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Bardzo lubie informatykę, od paru lat piszę strony i programuję, bardzo również kręci mnie mechatronika.

Problem w tym, że moje ¶wiadectwo maturalne nie jest na tyle dobre, aby byc spokojnym je¶li chodzi o dostanie się na wysok± uczelnie.

Mam 76% z matematyki podst i 86 z angielskiego i 30% z informatyki(nigdy sie jej nie uczylem jako tako teoretycznie).

Wiem , że od tego roku ma być otwarty nowy kierunek na Politechnice, wła¶nie w niego celuje , chodzi o Teleinformatyke, czy ktos wie ile jest miejsc? I czy dostanę się tam?

Na Gliwick± uczelnie weszło rozporz±dzenie, że mozna wybrać tylko jeden wydział i jeden kierunek, więc po wyborze Teleinformatyki chciałbym sie pokusić o miejsce na U¦ na informatyce, lecz widze ze teraz jest 200 osob na 120 miejsc.

Myslicie ze uda mi sie z Politechnik±? Jak nie to moze jest jakis inny wydzial z informatyka, gdzie moglbym sie dostac?

• #2 28 Cze 2013 18:04
    Adrianov
    Poziom 7  

Witam ja mam taki sam problem. My¶lałem głównie o Automatyce i Robotyce oraz Informatyce. U mnie wchodz± w grę Politechnika ¦l±ska i U¦. Punktów w postępowaniu rekrutacyjnym czyli wyniku dwóch matur - matematyki podstawowej oraz matematyki rozszerzonej mam około 77p. Niestety zwaliłem matematyka rozszerzon±. I teraz martwię się że się nie dostanę się na wydział AEiI - ale chyba zaryzykuje. Drugim moim wyborem jest Uniwersytet ¦l±ski i tutaj Informatyka w wydziale położonym w Sosnowcu.

• #4 29 Cze 2013 12:07
    Obywatel LutZek
    Poziom 13  

@renault12 - jedno Ci powiem od razu - nie idĽ na Informatykę i Ekonometrię na UE, bo będziesz rozczarowany. Po pierwsze dlatego, żę jest to przede wszystkim informatyka stosowana - czyli wykorzystanie narzędzi informatycznych w finansach etc. Po drugie dlatego, że jest to na wydziale Zarz±dzania, więc będziesz tam miał pełno bezsensownych zapychaczy nie maj±cych nic wspólnego z informatyk±. Po trzecie - takie specjalizacje jak "inżynieria wiedzy" tudzież "wspomaganie decyzji menadżerskich" nie brzmi± interesuj±co dla pracodawcy. Jeżeli chcesz się bawić w UE - tylko finanse i rachunkowo¶ć. Po tym praca rzeczywi¶cie jest.

Co do P¦ vs U¦ - zawsze lepiej mieć tego inżyniera z politechniki. Pracodawcy uważaj± de facto, że inżynier z uniwersytetu to nie inżynier (i w gruncie rzeczy maj± rację)

• #5 29 Cze 2013 12:13
    rtlx
    Poziom 10  

Obywatel LutZek napisał:
    @renault12 - jedno Ci powiem od razu - nie idĽ na Informatykę i Ekonometrię na UE

Zgadzam się, dokładnie to samo słyszę od znajomych co od Ciebie.

Obywatel LutZek napisał:
    Co do P¦ vs U¦ - zawsze lepiej mieć tego inżyniera z politechniki. Pracodawcy uważaj± de facto, że inżynier z uniwersytetu to nie inżynier (i w gruncie rzeczy maj± rację)

Tak jak napisałem w temacie do którego linka zamie¶ciłem wyżej: to nie ma dzisiaj żadnego znaczenia, firmy szukaj± już wszędzie, bo brakuje Specjalistów, a nie ludzi z papierkiem z konkretnej uczelni. Dzisiaj w większo¶ci mamy "młodych, wykształconych, z papierkiem, którym się co¶ wydaje".
    U¦ (WIiNoM) też daje inżyniera, je¶li komu¶ tak bardzo zależy na tych trzech literkach przed nazwiskiem. A pracodawacy patrz± głównie na do¶wiadczenie i okres próbny. Proszę zauważyć, że co raz więcej ofert pracy dla Informatyków nie zawiera wymogu wyższego wykształcenia, a znajomo¶ć czy do¶wiadczenie z konkretn± technologi±.

• #6 30 Cze 2013 13:12
    trac3r
    Poziom 8  

Na AEiI z tego co sprawdzałem to może być ciężko się dostać z tymi wynikami, przytoczę tutaj wypowiedĽ doktora :D na temat tych trzech uczelni:
    " Odpowiedz sobie na pytanie: chcesz się faktycznie uczyć czego¶ na uczelni, czy jednak idziesz tam tylko po papierek, a umiejętno¶ci zdobywasz sam?

Jeżeli wybierasz opcję pierwsz±, to idĽ na politechnikę ( P¦, PWr, AGH, Poznań ) - wszędzie trzeba się uczyć samemu, ale tutaj przynajmniej się jeszcze czego¶ dowiesz + masz do¶ć obszern± ofertę kół naukowych, w tym kółek oprogramowania mobilnego, w których możesz mieć dostęp do platform i niezłych kolegów-nauczycieli

Opcja B to U¦ - jeżeli chcesz się uczyć sam, a studia s± tylko po to, żeby mieć mgr (inż) przed nazwiskiem, to jest to niezła opcja - nie umęczysz się tak jak na politechnice. Ale niestety na Usiu panuje teraz straszny bałagan, a w tym roku informatykę inżyniersk± w S-c poł±czyli z licencjatem i co¶, co i tak była najwyżej ¶rednie, upadło jeszcze bardziej. Jeżeli chcesz spędzić 2 miesi±ce na nauce systemu binarnego to polecam

Natomiast jeżeli chcesz się nie uczyć informatyki, to ekonomiczny. Atmosfera może i tam jest, ale jakikolwiek porz±dek i poziom pojechał na wakacje. To już chyba Politechnika Częstochowska jest lepsza. "

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME