Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór uczelni. Polibuda, UŚ, UE

renault12 28 Cze 2013 17:38 2034 5
 • #1 28 Cze 2013 17:38
  renault12
  Poziom 8  

  Hej,

  Stoję przed wyborem szkoły wyższej, 3 szkoły jakie wchodzą w gre to właśnie Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

  Bardzo lubie informatykę, od paru lat piszę strony i programuję, bardzo również kręci mnie mechatronika.

  Problem w tym, że moje świadectwo maturalne nie jest na tyle dobre, aby byc spokojnym jeśli chodzi o dostanie się na wysoką uczelnie.

  Mam 76% z matematyki podst i 86 z angielskiego i 30% z informatyki(nigdy sie jej nie uczylem jako tako teoretycznie).

  Wiem , że od tego roku ma być otwarty nowy kierunek na Politechnice, właśnie w niego celuje , chodzi o Teleinformatyke, czy ktos wie ile jest miejsc? I czy dostanę się tam?

  Na Gliwicką uczelnie weszło rozporządzenie, że mozna wybrać tylko jeden wydział i jeden kierunek, więc po wyborze Teleinformatyki chciałbym sie pokusić o miejsce na UŚ na informatyce, lecz widze ze teraz jest 200 osob na 120 miejsc.

  Myslicie ze uda mi sie z Politechniką? Jak nie to moze jest jakis inny wydzial z informatyka, gdzie moglbym sie dostac?

  0 5
 • #2 28 Cze 2013 18:04
  Adrianov
  Poziom 7  

  Witam ja mam taki sam problem. Myślałem głównie o Automatyce i Robotyce oraz Informatyce. U mnie wchodzą w grę Politechnika Śląska i UŚ. Punktów w postępowaniu rekrutacyjnym czyli wyniku dwóch matur - matematyki podstawowej oraz matematyki rozszerzonej mam około 77p. Niestety zwaliłem matematyka rozszerzoną. I teraz martwię się że się nie dostanę się na wydział AEiI - ale chyba zaryzykuje. Drugim moim wyborem jest Uniwersytet Śląski i tutaj Informatyka w wydziale położonym w Sosnowcu.

  0
 • #4 29 Cze 2013 12:07
  Obywatel LutZek
  Poziom 13  

  @renault12 - jedno Ci powiem od razu - nie idź na Informatykę i Ekonometrię na UE, bo będziesz rozczarowany. Po pierwsze dlatego, żę jest to przede wszystkim informatyka stosowana - czyli wykorzystanie narzędzi informatycznych w finansach etc. Po drugie dlatego, że jest to na wydziale Zarządzania, więc będziesz tam miał pełno bezsensownych zapychaczy nie mających nic wspólnego z informatyką. Po trzecie - takie specjalizacje jak "inżynieria wiedzy" tudzież "wspomaganie decyzji menadżerskich" nie brzmią interesująco dla pracodawcy. Jeżeli chcesz się bawić w UE - tylko finanse i rachunkowość. Po tym praca rzeczywiście jest.

  Co do PŚ vs UŚ - zawsze lepiej mieć tego inżyniera z politechniki. Pracodawcy uważają de facto, że inżynier z uniwersytetu to nie inżynier (i w gruncie rzeczy mają rację)

  0
 • #5 29 Cze 2013 12:13
  rtlx
  Poziom 10  

  Obywatel LutZek napisał:
  @renault12 - jedno Ci powiem od razu - nie idź na Informatykę i Ekonometrię na UE

  Zgadzam się, dokładnie to samo słyszę od znajomych co od Ciebie.

  Obywatel LutZek napisał:
  Co do PŚ vs UŚ - zawsze lepiej mieć tego inżyniera z politechniki. Pracodawcy uważają de facto, że inżynier z uniwersytetu to nie inżynier (i w gruncie rzeczy mają rację)

  Tak jak napisałem w temacie do którego linka zamieściłem wyżej: to nie ma dzisiaj żadnego znaczenia, firmy szukają już wszędzie, bo brakuje Specjalistów, a nie ludzi z papierkiem z konkretnej uczelni. Dzisiaj w większości mamy "młodych, wykształconych, z papierkiem, którym się coś wydaje".
  UŚ (WIiNoM) też daje inżyniera, jeśli komuś tak bardzo zależy na tych trzech literkach przed nazwiskiem. A pracodawacy patrzą głównie na doświadczenie i okres próbny. Proszę zauważyć, że co raz więcej ofert pracy dla Informatyków nie zawiera wymogu wyższego wykształcenia, a znajomość czy doświadczenie z konkretną technologią.

  0
 • #6 30 Cze 2013 13:12
  trac3r
  Poziom 8  

  Na AEiI z tego co sprawdzałem to może być ciężko się dostać z tymi wynikami, przytoczę tutaj wypowiedź doktora :D na temat tych trzech uczelni:
  " Odpowiedz sobie na pytanie: chcesz się faktycznie uczyć czegoś na uczelni, czy jednak idziesz tam tylko po papierek, a umiejętności zdobywasz sam?

  Jeżeli wybierasz opcję pierwszą, to idź na politechnikę ( PŚ, PWr, AGH, Poznań ) - wszędzie trzeba się uczyć samemu, ale tutaj przynajmniej się jeszcze czegoś dowiesz + masz dość obszerną ofertę kół naukowych, w tym kółek oprogramowania mobilnego, w których możesz mieć dostęp do platform i niezłych kolegów-nauczycieli

  Opcja B to UŚ - jeżeli chcesz się uczyć sam, a studia są tylko po to, żeby mieć mgr (inż) przed nazwiskiem, to jest to niezła opcja - nie umęczysz się tak jak na politechnice. Ale niestety na Usiu panuje teraz straszny bałagan, a w tym roku informatykę inżynierską w S-c połączyli z licencjatem i coś, co i tak była najwyżej średnie, upadło jeszcze bardziej. Jeżeli chcesz spędzić 2 miesiące na nauce systemu binarnego to polecam

  Natomiast jeżeli chcesz się nie uczyć informatyki, to ekonomiczny. Atmosfera może i tam jest, ale jakikolwiek porządek i poziom pojechał na wakacje. To już chyba Politechnika Częstochowska jest lepsza. "

  0