Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 2 1.9 dci - Zawór egr schemat instalacji

majsster 28 Cze 2013 18:38 8361 4
  • #1 28 Cze 2013 18:38
    majsster
    Poziom 22  

Witam, potrzebuje schematu instalacji elektrycznej od zaworu egr do sterownika samochodu, chyba jest jakaś przerwa w obwodzie, silnik 1.9 DCI F9Q B800

4 4
  • #2 28 Cze 2013 20:12
    jurekk55
    Poziom 35  

majsster napisał:
    chyba jest jakaś przerwa

W elektryce , elektronice ani w diagnostyce nie występuje taki stan , zrób odczyt błędów i parametrów.

3
  • #3 03 Mar 2014 19:06
    eltob
    Poziom 2  

Otóż w elektrycze i w elektronice są tylko dwa uszkodzenia - jedno to brak połączenia tam gdzie powinno być a drugie to połączenie (zwarcie) tam gdzie nie powinno go być. To tak żartobliwie. Mam podobny problem z EGR. Chodzi o to, że po odczytaniu błędów na komputerze widnie je błąd "błąd egr, chwiejny styk". Mechanik wyczytał jeszcze coś i wynika z tego, że niestety komputer (a wzasadzie egr) nie ma pewnego styku podłączenia masy. Sprawdzając co dokładnie może to być (wyciągałem wtyczkę do egr) zauważyłem, że w pewnym położeniu wiązki do egr błąd znika. W związku z tym ponawiam pytanie majsster-a. czy posiada ktoś schemat podłączenia egra? jest to złącze 5 pinowe. Scenic grand 1,9dci z 2004r.

4
  • #4 03 Mar 2014 21:33
    majsster
    Poziom 22  

Poruszaj dokładnie wtyczką przy ecu i zobacz czy błąd znikinie u mnie właśnie to było problemem, wymiana wiązki pomogła :)

0
  • #5 05 Mar 2014 16:30
    eltob
    Poziom 2  

dzisiaj sprawdzę i powiem czy pomogło.

2