Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - Wskaznik poziomu paliwa

rafalek123456789 28 Cze 2013 19:14 3879 0
    rafalek123456789
    Poziom 1  
    Witam, wymieniłem wczoraj akumulator bo poprzedni mi padł, po włączeniu auta wiadomo skasowały się ustawiania radia itp, ale co zauważałem. Zaczęły falować obroty z początku silnik się dusił i po chwili wracało do normy, ale z tego co wyczytałem to Mazdy tak maja, że jeśli się ustawienia zresetują to komputer musi zapamiętać i wszystko wraca do normy i z tym tak się stało po zapaleniu auta, auto chodzi jak powinno ale problem jest inny. Wskaźnik paliwa pokazywał mi połowę zbiornika po pierwszym odpaleniu po wymienię akumulatora pokazali mi 1/3 zbiornika pojechałem zatankowałem 8l i nic się nie podniósł. Potem wyciągałem pompę ze zbiornika podpiąłem samo zasilanie i ruszałem pływakiem by sprawdzić czy dobrze chodzi i pokazuje stan paliwa i wtedy wskaźnik rósł/malał ze względu w jakiej miałem pozycji pływak. Paliwa w zbiornika miałem dużo powinno pokazywać dobrze ponad pól zbiornika. Po włożeniu pompy do zbiornika nic nie uległo zmianie stan paliwa pokazuje taki sam jak po odpaleniu po wymianie akumulatora możne coś więcej, ale dalej pokazuje złe. Co może być jego przyczyna czy jakiś błąd ? Myślałem że się może pływak przyciął ale nie. Może Mazdy tak ma że też musi jakieś ustawienia zapamiętać i to wróci do normy może sam się odblokuje jakoś. Może ktoś coś wie to niech mi doradzi.