Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.

mkinwest 28 Cze 2013 20:28 1557 1
 • #1 28 Cze 2013 20:28
  mkinwest
  Poziom 7  

  Witam serdecznie, mam problem z pralką Whirlpool AWT 2285 - ładowana od góry i bardzo proszę o podpowiedź. Podczas cyklu prania, silnik gwałtownie wchodzi na wyższe obroty i bęben uderza 2-3 razy o obudowę po czym zwalnia. Podkreślam, że nie jest to jeszcze etap samego wirowania, podczas którego o dziwo bęben łagodniej nabiera prędkości dochodząc do maksymalnych obrotów i sam proces wirowania, jak dla osoby nie mającej wcześniej za wiele do czynienia z pralkami, odbywa się w miarę normalnie w porównaniu do tego co dzieje się podczas wcześniejszego cyklu prania. Warto chyba bym dodał, że sam bęben podczas kręcenia raczej nie wydaje niepokojących dźwięków. Idąc tropem zamieszczonych na forum podobnych tematów dokonałem wymiany amortyzatorów, co niestety nie przyniosło oczekiwanego rezultatu :-( Przeglądając kolejne tematy, w poszukiwaniu odpowiedzi, zaczęła mnie przerażać rosnąca ilość możliwości. Aczkolwiek wątki w tematach podobne to jednak nie identyczne.
  W związku z tym mam nadzieję, że opis który zamieściłem + doświadczenie miłośników portalu pozwoli w miarę trafnie zlokalizować przyczynę.
  Za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu serdecznie dziękuję.

 • #2 30 Cze 2013 01:30
  machefi
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Dokręć śrubę obejmy mocującej fartuch , może wyciekająca stamtąd niewielkimi kroplami woda dostaje się w okolice kostki silnika i prądniczki tachometrycznej .

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME