Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altus 75 jaki wzmacniacz pasuje... ?

Dimaa 28 Jun 2013 20:52 1929 10
Bosch
    Dimaa
    Level 9  
    Witam zakupiłem w dobrym stanie technicznym altusy 75 .
    poszukuję do 300zł wzmacniacza do nich , znalazłem następujące :

PIONEER A-204R Moc wyjściowa na kanał to ok 80 W
    TECHNICS SU-VZ320 Moc - 2 x 60 W (przy 8 Ohm) - 2 x 75 W (przy 4 Ohm)

co o nich sądzicie czy moc jest dostateczna do kolumn ?

czy może jednak inne lepsze ?

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Bosch
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Pioneer zdecydowanie z tych 2. Ale do 300zł możesz kupić Pioneera A-447.
  • Bosch
    Dimaa
    Level 9  
    KENWOOD KA-1030 co myślicie o tym ?

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
    Dimaa
    Level 9  
    czyli ten pionier lepszy ? ok czekam na dalsze propozycje :) dzieki

GM
    luke962
    Level 12  
    Witam, za 300zł można mieć takie sprzęty jak np. :
    - yamaha ax500, Yamaha a520, Denon pma720, Denon pma 500V, Onkyo Serii Integra. Poszukaj yamah'y ax500 lub Denon'a pma720.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Denon odpada do Altusów, ma zbyt ostry charakter brzmienia.
    dragoq31
    Level 16  
    Witaj. Mam do sprzedania akurat 2 Technicsy SU-810 oraz SU-V55a obydwa stan igła i nadadzą się najlepiej ;) sam mam taka konfiguracje i jestem zadowolony. Technicsy graja jak grają do tych Altusów pasują a mi pasuje jak gra. polecam.
    _pakuR_
    Level 9  
    Też ostatnio po BARDZO atrakcyjnej cenie zakupiłem amplituner MARANTZ SR3001, podłączyłem do moich Altusów 75 (po tuningu zgodnie z instrukcją forum) i .....SZOK !!!!!! głęboki szzzzzzzzzzzooooook.....bas miękki całkowicie bez dudnienia,zdecydowanie kontrolowany. Schodzi tak nisko że uszy urywa nawet przy niskim wzmocnieniu VOL.,średnicy może trochę brakuje ale jest znacznie lepiej słyszalna niż to było w "dawnych" czasach na innym sprzęcie,mimo wszystko zadowalająca. Wysokie przestały całkiem drażnić uszu a wręcz przykuwają uwagę swoją analogowością i dokładnym odwzorowaniem rzeczywistego dzwięku. Wiele osób u mnie już się nabrało na analogowy dzwięk z Altusów słysząć niby dzwięki które zdawałoby się dochodziły zza okna a to wysokie i to jeszcze z "tubki" hihihi (nie zmieniona)-kocham ją!!!! Do tego niespodzianka czeka wszystkich słuchających (w tym krytyków Altusów-wszelkich),ponieważ kolumny schowane są w zaprojektowanym przezemnie regale na wymiar i za specjalną maskownicą z tkaniny akustycznej. Wielu już chwaliło dzwięk, sądząc że za siatką chowa się sprzęt za grube bardzo grube tysiące, po zdjęciu siatki, znajomym opada ich siatka i wychodzą kiwając głową. Przypuszczam że lwią robotę tutaj odgrywa wzmak Marantza, który wyjątkowo KOCHA te kolumny (zgodność parametrów napędu,niczego za mało ani za dużo). Pozdrawiam. Dla chętnych wrzucę filmik jakości HD jak TO gra. Jeszcze z czasu kiedy stolarz sklecał regały więc same gołe kolumny, notabene zregenerowane, ale obdarte lekko i zdewastowane. Podsumowując polecam dla Altusów markę Marantz. Mojego ampli kupiłem za 300, no wiem...połowa wartości rynkowej,ale facet raczej mało się orientował w jego wartości na moją korzyść oczywiście.
    elektryku5
    Level 39  
    Wzmacniacz akurat ma być neutralny, a głośniki mają dodawać jak najmniej od siebie.

Masz chociaż tłumik na GDWT? Brzmienie tego typu urywa uszy, niestety w negatywnym znaczeniu. (Swoją drogą ciekawe co masz na myśli pisząc o tuningu z forum, bo było kilka opcji.)
    _pakuR_
    Level 9  
    fakt,tłumik jest. Oprócz tego wata wymieniona na dwu cm gąbka całe wnętrze,nowe cewki i zawieszenia. Wszystko zgodnie z oryginałem,żaden głośnik nie zmieniony mocowo. Pseudo bass z rurką pcv 12/13 cm. Dodatkowo ścianki z zewnatrz usztywnione filcem a całość włożoną w regał zbudowany na wymiar kolumny na wysokości 65 cm. W związku z tym kolumna kończy się na wysokości ok 125 cm. Sam regał stoi na panelach ma gumowe małe kółka,przez co wszelkie drgania są wyeliminowane. Maskownice na wymiar z profesjonalną tkaniną akustyczna zawieszone na zewnątrz na rzepach. Same głośniki bez oryginalnych maskownic. Grają jak nie te kolumny :D
    Całkowity koszt bez porównania z nowymi w sklepie. Testowałem kilka par kolumn do tysiąca zł,niestety żadne nie pokonały Altusow. Mówimy tu o zestawie mega budżetowym! pewnie droższe by lepiej dały radę,ale...miały dobrze grać i mało kosztować. Okazało się że zagrały genialnie! Dźwięk przerósł moje oczekiwania. Ampli też nie klasy hiend,ale za 300 taka jakość!? polecam,bo więcej dałem za mini zestaw jvc do sypialni,który gra tylko do snu dobrze,głośniej to już tylko chce się TO wyłączyć.