Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOL1650 - Cały czas działa pompa spustowa

28 Cze 2013 21:02 1899 5
  • Poziom 19  
    Po wybraniu programu, bez naciskania START blokują się drzwi i zaczyna pracować pompa. Nie pobiera wody tylko cały czas daje napięcie na pompkę. Podmieniłem elementy oznaczone na zdjęciu (wyjąłem je ze sprawnego modułu) i nadal to samo. Wszystkie podzespoły sprawne. Podmieniłem moduł i pralka normalnie działa. Czyżby padł procesorek ,czy może być coś jeszcze? Bosch WOL1650 - Cały czas działa pompa spustowa
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pawel12 napisał:
    Po wybraniu programu, bez naciskania START blokują się drzwi i zaczyna pracować pompa.

Sprawdz czy przypadkiem nie zwiera warystor (ten czarny klocek nad triakiem pompy).
  • Poziom 19  
    Wywaliłem go i nic nie pomogło.
  • Specjalista AGD
    Czy to uszkodzenie pojawiło się w normalnej pracy pralki czy spowodowane było czymś innym?
  • Poziom 19  
    Wymieniałem w niej amortyzatory,szczotki, łożyska. Zrobiła trzy prania ,na czwatrym pojawiło się to ,co wyżej. Pompa ani zaden inny element się nie rozsypał ani nie zablokował.
  • Specjalista AGD
    pawel12 napisał:
    Wymieniałem w niej amortyzatory,szczotki, łożyska. Zrobiła trzy prania ,na czwatrym pojawiło się to ,co wyżej. Pompa ani zaden inny element się nie rozsypał ani nie zablokował.

Przyczyna musi być.Sprawdz przy odłączonej pompie rezustancję (zakres kiloomów) na anodach traiaka A1 - A2 .
    Gdyby tu bylo OK sprawdz napiecie na tranzystorze B-E.
    Dalej zobaczymy.