Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dekoder firm blow - jag go ustawić

radzio01 28 Jun 2013 23:43 6672 2
 • #1
  radzio01
  Level 2  
  Witam. Kupiłem dziś dekoder firm Blow i po podłączeniu do niego anteny ten nadal nic nie wyszukuje pisze kanał zakodowany, proszę o poradę.
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  radzio01 wrote:
  proszę o porade

  www.wróżki.pl
  Oczekujesz rady, a to cała Polska ma się domyślać co Ty masz w domu.....!?.
  Jaka antena, z czego się składa instalacja, z jakich elementów, z jakich nadajników korzystasz, jest w antenie wzmacniacz i zasilacz, dom czy bloki, gniazdko jest?.
  radzio01 wrote:
  po podłączeniu do niego antenę ten nadal nic nie wyszukuje pisze kanał zakodowany

  Skoro pisze "kanał zakodowany", to chyba coś znalazł, nie uważasz?,
  a to jest mux 4 CP.
 • #3
  radioslaw
  Level 11  
  Witam.
  Jeśli dekoder nic nie znalazł, trzeba szukać przyczyny w antenie - jeśli jest ze wzmacniaczem, może być za słaby lub za mocny.
  Niektóre modele dekoderów (niezależnie od firmy) mają w ustawieniach możliwość wyłączenia kanałów płatnych - trzeba poszukać. Możliwe, że funkcja ta jest fabrycznie włączona i kanały płatne oznaczone $ przy nazwie lokują się na początku listy. Wtedy normalne mogą być daleko.
  W Menu poszukaj w wyszukiwaniu wyłączenia kanałów płatnych i ponownie wyszukaj kanały. Włącz funkcję LCN - kanały powinny się uszeregować w/g lokalnych preferencji.
  To informacje ogólne, bo nie podałeś modelu dekodera. Wadą BLOW-ów jest niechęć firmy do udostępniania aktualizacji softu, często muzealnego nawet w nowo sprzedawanych egzemplarzach. Pod tym względem lepszy jest Cabletech (niektóre modele) i Kruger&Matz
  Podłączanie tunerów DVB-t tylko w telewizji jest proste.