Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia ?? Nagrywanie przez mikrofon:(

SUCHAR125 05 Mar 2005 00:58 3958 14
  • #1 05 Mar 2005 00:58
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Witam mam problem :( Codzi o nagrywanie mowy przez mikrofon .Mam mikrofon Philipsa za 150 zł i jak podłanczam go pod kartę dzwiękową i jak mówie to głoś jest czysty i bez zakłóceń a jak nagram swoją mowę i później to odtworzę to są zakłócenia:( Odrazu mówie żę mikrofon jest dobrze ustawiony Kartę mam zwykłą Mint 3D nic nie piszczy ale są straszne zakłócenia ktoś mi mówił kiedyś żę to jest brak uziemienia w kontakcie i od tego te zakłócenia .Byłem u kolegi i on ma zintegrowaną kartę nie ma uziemienia w kontakcie i mikrofon działa poprawnie :) a u mnie nie :( Co możę być przyczyną??:(Da się coś zrobić??Proszę o pomoc.

0 14
  • Pomocny post
    #2 05 Mar 2005 01:02
    Zbynia
    Poziom 31  

zmutuj niepotrzebne wejścia i ustaw zródło nagrywania na mikrofon
    nic wiecej nie zrobisz chyba ze kupisz reamp i podłączysz pod line in

0
  • #3 05 Mar 2005 01:04
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Z wejściami już kombinowałem a co to jest ten reamp ile to kosztuje?? Gdzie to można kupić bo mam radio internetowe i musze to zrobić.Czy ja mam prąd z kosmosu czy co:)

0
  • Pomocny post
    #4 05 Mar 2005 01:06
    Interesant
    Poziom 31  

Witam, tak jak przedmówca podpowiedział, ale wystarczy zMUTE'ować CD

0
  • #5 05 Mar 2005 01:08
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Zmutowanie CD nic nie pomaga:( Naprawde. Aha WAŻNE jak położe ręke na obudowie i nagram to są mniejsze zakłócenia :) Ale to nie jest frajda trzymać ręke na obudowie puszczając muze w radiu:(

0
  • #6 05 Mar 2005 07:56
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

suchar, masz po prostu problem g....nianego uziemienia.

0
  • #7 05 Mar 2005 10:14
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Aha.. Czyli nie można nic zrobić czy idzie jakoś zrobić uziemienie?? Słyszałem że od minusa można poprowadzić kabel do bolca w kontakcie .Ale wole pytać bo się jeszcze nigdy na was nie zawiodłem.Pozdrawiam.(Jeżeli mój kolega mieszka obok mnie i też nie ma uziemienia w kontakcie to może ja coś mam z kompem:()

0
  • #8 05 Mar 2005 10:35
    smokuss
    Poziom 13  

Listwe przeciwzakłóceniową do kompa chyba masz (jak nie to zakup) a następnie sprawdz w gniazdku gdzie masz tąlistwe podłączoną czy zero(-) połączony jest z bolcem i wtedy masz uziemienie. Jak Ci sie nie chce bawić w takąelektryke to połącz obudowe kabelkiem z kaloryferem i powinno pomódz ale optuje za pierwszym rozwiązaniem.

0
  • #9 05 Mar 2005 10:48
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Smokuss, najpierw się zastanów, co chcesz napisać, potem pomyśl nad konsekwencjami swoich rad, następnie swój pomysł wypróbuj na swoim sprzęcie, a potem pisz poradę na forum. A skąd wiesz, jaka jest u niego w domu instalacja elektryczna, co jest w gniazdku na zerze i jaki jest potencjał na kaloryferze> Jak sądzisz, że w obydwu tych miejscach jest potencjał ziemi, to jesteś w błędzie.

0
  • #10 05 Mar 2005 10:54
    smokuss
    Poziom 13  

Jak sie chce coś naprawić to trzeba troche pomierzyć.

0
  • #11 05 Mar 2005 12:46
    gzresiek
    Poziom 19  

Pamiętam, że kiedyś widziałem schemat mikrofonu z przedwzmacniaczem w jednej obudowie zasilany na baterię. Zbudowany miał on być z mikrofonu pojemnościowego "tonsil ME 061" ok 2zł , wzmacniacza operacyjnego i kilku elementów towarzyszących. Taka budowa maiała na celu właśnie uniknięcie zakłóceń i możliwość zastosowania dosyć długiego kabelka od mikrofonu do przedwzmacniacza. Mając silny sygnał od razu z mikrofonu, daje Ci możliwość ustawienia małego wzmocnienia w kompie a co za tym idzie znikomego wzmacniania zakłóceń a i to że mikrofon pojemnościowy ze wzmacniaczem w nie ma takiej rezystancji wyjściowej jak dynamiczny też jest bardzo cenne. Niestety mikrofony pojemnościowe nie mają tak dobrych parametrów jeżeli chodzi o akustykę jak dynamiczne, ale w końcu Ty zamierzasz do niego tylko mówić.

0
  • #12 05 Mar 2005 14:07
    Zbynia
    Poziom 31  

przepraszam bardzo kolego ale zgłęb temat bo znowu piszesz bzdury - mikrofony pojemnosciowe nalezą do najlepszych mikrofonów na świecie!!!

chyba chodzi ci o mikrofony elekretowe - taki malutki komputerowy badziew

potencjały to szczegół - podłącz przewodem obudowe kompa do grzejnika(metalowej niemalowanej częsci) i po sprawie

0
  • #13 05 Mar 2005 15:29
    gumiś_rzesz
    Poziom 25  

Witam
    Ja mam Gniazdko zerowane co za tym idzie kompa też i wszystkie te objawy są mi obce a zerowałem go dlatego że mikrofon działał jak bym gadał do niego na strasznym wietrze (miał zakłucenia) wcześniej mialem kumpa przymocowanego do kaloryfera ( za pomocą kabla) i też chodziło tak jak powinno więc myśle że pomiędzy kaloryferem a zerem nie ma zbyt wielkiej różnicy.
    Sprubuj podłączyć napewno nic się ze sprzętem nie stanie.
    POZDRAWIAM
    gumiś_rzesz

Dodano po 2 [minuty]:

Witam
    Ja mam Gniazdko zerowane co za tym idzie kompa też i wszystkie te objawy są mi obce a zerowałem go dlatego że mikrofon działał jak bym gadał do niego na strasznym wietrze (miał zakłucenia) wcześniej mialem kumpa przymocowanego do kaloryfera ( za pomocą kabla) i też chodziło tak jak powinno więc myśle że pomiędzy kaloryferem a zerem nie ma zbyt wielkiej różnicy.
    Sprubuj podłączyć napewno nic się ze sprzętem nie stanie.
    POZDRAWIAM
    gumiś_rzesz

0
  • #14 05 Mar 2005 19:28
    SUCHAR125
    Poziom 15  

No połączyłem kabel do grzejnika koło grzejnika dokładnie oszlifowałem żeby nie było farby i lipa to samo szumy jakieś zakłócenia :(jak przykładałem do obudowy kabelek to lekko iskrzyło.Niestety :( Co t tym fantem zrobić??:(

0
  • #15 07 Mar 2005 17:09
    gzresiek
    Poziom 19  

Zbynia, kolego, popraktykowałbyś trochę zamiast się mądrować. Gdybyś tak podłaczył kilka kompów do kaloryferów, dobrze byś wiedział że to nie eliminuje zakłóceń o które chodzi. Oczytany też chyba nie jeseteś ponieważ nie masz pojęcia skąd się biorą zakłócenia. A mikrofony pojemnościowe to pojemnościowe, zaś elektretowe to pojemnościowe z wbudowanym jednostopniowym wzmacniaczem (zrealizowane na jednym tranzystorze). Owszem, są mikrofony pojemnościowe o znakomitych parametrach to może byś tak poradził koledze kupno?

0