Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie telefonu większym napięciem (ładowarka samochodowa), a telefon.

29 Cze 2013 13:40 7953 8
  • Poziom 15  
    Witam, jakiś czas temu kupiłem sobię ładowarke samochodową usb wraz z kablem usb (aż marki LG) za kilka złotych :D w znanym serwisie aukcyjnym.
    Wygrzebałem te cudo dziś, ponieważ nie długo przygotowuje sie do wyjazdu i potrzebuje telefonu jako nawigacji.

Prąd ładowarki domowej: 5V 0,7A
    Prąd ładowarki samochodowej: 5,3V 0,6A

Martwi mnie napięcie ładowarki, czy nie zrobi ono telefonowi krzywdy?
    W zasadzie 0,3V to nie wiele ale wole się upewnić.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Skoro są to firmówki to trzeba poszukać na liście zgodności. W telefonie i tak jest układ ładowania przy troszkę wyższym napięciu tylko troszkę bardziej będzie się grzała elektronika odpowiedzialna za ładowanie. Bardziej martwił bym się o ten mniejszy prąd.
  • Poziom 15  
    Mniejszy, to chyba się będzie dłużej ładować. Tak myślę.
  • Poziom 23  
    Telefon spokojnie wytrzyma 6V. Prąd ładowania nie może być za mały ani za duży ale różnica 0.1A to żadna różnica.
  • Poziom 15  
    Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie.
    Wynalazłem dziś ładowarkę uniwersalną Hopcell.

Ma takie parametry:

Napięcie wejściowe: 12 - 24V
    Napięcie wyjściowe: 4,2 - 10V / 1000 mA
    Typ złącza:
    micro USB
    Informacje dodatkowe:
    układ zabezpieczający

Czy bedzie ona bezpieczna? Dostosowuje napięcie ładowania?
    W domu ładuje 5V'tówką.
  • Poziom 10  
    Zależy jaki telefon, fabryczne ładowarki mają 5V/1A (np. Samsung I9000).
  • Poziom 17  
    .:aspire:. napisał:
    Prąd ładowania nie może być za mały ani za duży ale różnica 0.1A to żadna różnica.

Nie istnieje cos takiego jak za duzy prad ladowarki usb, telefon sam nadzoruje prad jakim ma byc ladowana bateria. Mozesz podlaczyc ladowarke nawet o wydajnosci 100A byle by napiecie sie zgadzalo i wydajnosc pradowa nie byla nizsza od zapotrzebowania telefonu.
  • Poziom 23  
    Podepnij pod Nokie C6 pod ładowarkę 2A i sprawdź czy ładuje. Potem napisz spostrzeżenia na forum.
  • Poziom 17  
    .:aspire:. napisał:
    Podepnij pod Nokie C6 pod ładowarkę 2A i sprawdź czy ładuje.

Gdybys czytał oczami wyrazy ktore napisalem wiedzialbys ze pisalem o ladowarce USB czyli USB, Mini USB i Micro USB a jak zapewne jest Ci to wiadome nokia C6 jest ladowana poprzez mikrozłacze ladowarki jak inne starsze nokie...