Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox 3.0 - zmiana firmware-u/zmiana liveboxa

29 Cze 2013 15:01 4431 2
  • Poziom 1  
    Witam, szukałem podobnego tematu, ale nigdzie nie znalazłem. Mam problem z nowym liveboxem 3.0, miesiąc temu zmieniłem internet od Orange z 10 Mb/s (ADSL2+) na 40 Mb/s (VDSL2). Wiązało się to z zmianą modemu/rutera na wspomnianego wyżej liveboxa 3.0. Od czasu instalacji działał dobrze przez 3 dni, download: 37,5Mb/s, potem prędkość internetu spadła do D:0,05 Mb/s. Wówczas pomógł rest do ustawień fabrycznych, ale działał dobrze parę dni, a potem sytuacja się powtórzyła. Livebox podpięty jest kablem Ethernet do rutera Asus-a, który w przeciwieństwie do Liveboxa ma zasięg na cały dom. Wcześniej działał bez zarzutów (z modemem ADSL2+ Pentagram), a teraz z livebox-em współpracuje bardzo słabo, często wręcz wogóle. Nie ma internetu, ale ruter działa dobrze, bo podłączony dysk sieciowy i drukarka działają. Przy bezpośrednim podłączeniu przez kabel Ethernet nie jest lepiej. Po ostatniej rozpaczliwej próbie resetu dostałem prędkość 9 Mb/s, problem w tym, że podczas pobierania prędkość spada do mniej niż 1 Mb/s. Mam już dość, walczę z nim przez miesiąc i nic nie pomaga, dodatkowo interfejs liveboxa nie pomaga, nie daje możliwości wprowadzenia zmian w kluczowych parametrach. Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o pomoc:
    -> czy i jeśli tak to jak można zmienić firmware livebox-a na coś przyjaźniejszego i lepszego
    -> czy możecie polecić jakiś fajny modem w technologii VDSL z obsługą VOIP i IPTV(orange TV), może być bez wifi
    Z góry dziękuję za każdą pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    sstc napisał:
    -> czy i jeśli tak to jak można zmienić firmware livebox-a na coś przyjaźniejszego i lepszego

Nie ma i nie będzie.

Cytat:
    -> czy możecie polecić jakiś fajny modem w technologii VDSL z obsługą VOIP i IPTV(orange TV), może być bez wifi

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2401958&highlight=

Obie wersje routera DGT pracują dużo lepiej iż LiveBox 3 czy Sagemcom, ale ich firmware nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika. Zrobić z nim można "wszystko" (patrz instrukcje), choć wiele rzeczy w sposób mało intuicyjny albo wręcz "okrężną drogą". Ale można, a sprzęt działa poprawnie nawet na stosunkowo długich i zaszumionych (jak na wymagania VDSL) liniach.
  • Poziom 9  
    vonamatas napisał:
    Nie ma i nie będzie.

Przepraszam że odkopuje, jednak czy mógłbyś rozwinać?