Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak się to urządzenie nazywa

SpyroChempion2013 29 Cze 2013 15:14 2763 23
  • #1 29 Cze 2013 15:14
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Potrzebuję takie urządzenie, co z jednej strony można podłączyć kilka źródeł sygnału composite lub komponent (chcę podłączyć PS1, PS2, Xboxa i Gamecube i N64) a z drugiej kablem chcę to podłączyć do telewizora. Nie chcę za każdym razem wyjmować wtyczek od jednej konsoli i podłączać od drugiej. Szukam takiego urządzenia, żeby można było zrobić tak, że np. włączam PS2 to jest dźwięk i obraz PS2, jak włączam nintendo64 to jest obraz i dźwięk z N64. Nie znam niestety nazwy takiego urządzenia. Możecie jakieś polecić i podać ile to kosztuje?
    Szukam czegoś takiego co ma wejście composite, component albo takie trapezowate coś z metalowymi wypustkami (chyba scart się nazywa).

0 23
  • #3 29 Cze 2013 16:39
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Wymaga zewnętrznego zasilania?

0
  • #4 29 Cze 2013 16:56
    vonamatas
    Poziom 20  

Ręczny przełącznik nie wymaga zewnętrznego zasilania, bardziej zaawansowane potrzebują zasilacza. W każdym przypadku będziesz potrzebował kabli albo przejściówek (ze standardu używanego przez podłączone urządzenia na SCART).

0
  • #5 29 Cze 2013 18:19
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

A jest coś takiego jak rozgałęźnik tylko, że na component?? Żeby podłączyć PS2, PS3, Xboxa i Xboxa 360?? Bo na component jest ładniejszy i czystszy obraz .

0
  • #6 29 Cze 2013 19:37
    vonamatas
    Poziom 20  

W złączu SCART masz "component video" (oraz RGB zamiennie z chrominancja/luminancja).
    http://www.cyfrowydoradca.pl/kable/kabel-scart-euro.html
    Jedynym czynnikiem powodującym pogorszenie obrazu może być kiepskiej jakości kabel SCART oraz chińskie przejściówki.
    Oczywiście istnieją przełączniki (mechaniczne) z wejściami component+audio (przeważnie 3x cinch), w tym że wyjście w nich będzie tego samego typu.

0
  • #7 29 Cze 2013 22:44
    McMarycha
    Poziom 30  

W euro nie ma component. RGB to sygnał analogowy. a component cyfrowy.
    Przy użyciu sygnału cyfrowego nie trzeba stosować super jakościowych kabli, jak przy użyciu sygnału analogowego.

Proszę zweryfikować zaznaczony fragment.
    GM

0
  • #8 29 Cze 2013 23:00
    vonamatas
    Poziom 20  

McMarycha napisał:
    W euro nie ma component.

Pin 19 i 20 (masa 17).

0
  • #9 29 Cze 2013 23:30
    McMarycha
    Poziom 30  

vonamatas napisał:
    McMarycha napisał:
    W euro nie ma component.

Pin 19 i 20 (masa 17).

To co kolega pisze to złącze COMPOSITE (kompozytowe), a nie COMPONENT
    (komponent)

Autorowi chodzi o komponent, dzieki któremu można wyświetlić obraz fullHD, a rgb to w ogóle inne złącze. Co do przejściówek to powinny być dostępne bez problemu
    http://allegro.pl/rozdzielacz-wzmacniacz-component-audio-hdtv-1x6-i3295360644.html

0
  • #10 30 Cze 2013 00:43
    vonamatas
    Poziom 20  

SpyroChempion2013 napisał:
    kilka źródeł sygnału composite lub komponent (chcę podłączyć PS1, PS2, Xboxa i Gamecube i N64)

McMarycha napisał:
    To co kolega pisze to złącze COMPOSITE (kompozytowe), a nie COMPONENT
    (komponent)

Niezupełnie, niektóre z tych urządzeń nie mają wyjścia "component video".
    Z jakością obrazu masz rację.
    Wszystkich konsol nie połączy przez jeden rozdzielacz (przełącznik). Dziwi mnie tylko że jego telewizor HDTV ma zaledwie jedno wejście, przeważnie bywają co najmniej dwa i to by rozwiązało problem z konsolami nie mającymi wyjścia "component" (ale dwa przełączniki chyba muszą być).

0
  • #11 30 Cze 2013 02:32
    McMarycha
    Poziom 30  

Myślę ze hdmi, component, composite i scart ma więc powinno być ok.
    PS2, XBOX to chyba component i rgb obsługuje.
    PS1 rgb, composite
    GameCube tak samo
    n64 component i chyba także rgb

0
  • #12 30 Cze 2013 08:03
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Szukałem czegoś takiego jak w tym linku na allegro, tylko, że przeczytałem, że jest jedno wejście sygnału i kilka wyjść a ja szukam czegoś takiego, żeby było kilka WEJŚĆ (PS3,PS2, Xbox 360) i jedno WYJŚCIE do telewizora. Chyba, że to urządzenie ma jakiś przełącznik to ok.

0
  • #13 30 Cze 2013 15:10
    Radysh
    Poziom 27  

Niech kolega szuka w google pod nazwą "spliter scart" Jest tego od cholery i jeszcze więcej.

0
  • #15 30 Cze 2013 17:33
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Z tego co przeczytałem na allegro to obsługuje on rozdzielczość 1080i oraz niższe. To znaczy, że jak ustawię na PS3 rozdzielczość 1080p to już nie pokaże jej tylko zmniejszy do 1080i ???

0
  • #16 30 Cze 2013 17:45
    vonamatas
    Poziom 20  

Samo nie zmniejszy, prawdopodobnie będą zakłócenia widoczne na ekranie (w skrajnym przypadku - brak obrazu).
    Są inne modele, im wyższa obsługiwana rozdzielczość tym droższe i trudniej dostępne.

Napisz ile i jakie gniazda masz w TV (do wykorzystania, domyślam się że niektórych używasz i tak musi zostać), pomyślimy jak to ogarnąć. Dla mnie przydatna była by też informacja jakie masz wyjścia w tych konsolach, bo raz że "nie moja działka", a dwa - wiem że są różne wersje/wykonania i do tego przejściówki (dedykowane) które dany model może mieć albo nie. Im więcej wiemy tym bardziej przydatne będą nasze ewentualne sugestie.

0
  • #17 30 Cze 2013 19:44
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Nie chcę non stop wyjmować kabli z tyłu telewizora, żeby podłączyć inną konsolę.
    Mam 1 component, 1 composite, 1 scart i 2 hdmi.
    I z tego co się zorientowałem najlepszy obraz mam na danej konsoli używając :
    - PS1 kabel SCART
    - PS2 component
    - PS3 component albo HDMI
    - Xbox component
    - Xbox 360 component albo hdmi
    - Nintendo 64 composite albo SCART
    - Nintendo Gamecube Euro albo component
    - no i jeszcze Sega Dreamcast ale podobno najlepszy obraz jest jak podłącze jakiś VGA box tylko po co skoro nie mam takiego złącza w telewizorze??

0
  • #18 30 Cze 2013 20:04
    McMarycha
    Poziom 30  

Sega jest dobra gdy dorobisz vga.
    A co do GC to używaj component.

0
  • #19 30 Cze 2013 20:52
    vonamatas
    Poziom 20  

SCART:
    1 PS1
    2 Nintendo 64

Component:
    1 PS2
    2 XBOX
    3 GC

HDMI:
    1 PS3
    2 XBOX 360

Sega Dreamcas -> jakie to ma wyjścia? bo ten "VGA box" to owszem, tylko wtedy potrzebny będzie konwerter VGA->HDMI, nie wiem czy jakość obrazu na tym nie ucierpi (za mocno, bo jakaś strata zawsze będzie).

Z powyższej rozpiski wychodzi, że używając:
    jednego przełącznika SCART (2-3 wejścia) oraz
    jednego przełącznika Component (3 wejścia) oraz
    istniejących złącz HDMI
    da się to wszystko podłączyć na stałe tak żeby nie było trzeba przekładać kabli.

0
  • #20 30 Cze 2013 20:59
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

no i oto mi chodziło. Tylko najpierw sprawdzę u mnie w mieście po ile są takie urządzenia.

0
  • #21 30 Cze 2013 21:01
    McMarycha
    Poziom 30  

Co do dreamcasta to jeżeli podłączysz go do vga-box'a poprzez composite to będzie to słabe. Jeżeli masz jakieś pojęcie i umiesz lutować to wmontuj sobie złącze vga

0
  • #22 30 Cze 2013 21:24
    vonamatas
    Poziom 20  

McMarycha napisał:
    Co do dreamcasta to jeżeli podłączysz go do vga-box'a poprzez composite to będzie to słabe.

To już chyba lepiej od razu do przełącznika SCART?
    Ten VGA-Box to jest jakiś konwerter composite na RGB? (obraz na wyjściu RGB faktycznie będzie wtedy nietwarzowy).

0
  • #23 30 Cze 2013 21:51
    McMarycha
    Poziom 30  

VGAbox jak nazwa mówi jest najczęściej stosowany do podłaczenia urządzeń z wyjściem composite do urządzeń z wejście VGA

0
  • #24 30 Cze 2013 22:06
    vonamatas
    Poziom 20  

Nazwa nie mówi co jest w środku :/
    Dobra, a jakie Ty proponujesz podłączenie dla Dreamcasta?
    Ja nie znam tego urządzenia, a sam widzisz że tych przełączników trzeba użyć kilku i dobrze by było żeby przypasować najlepiej jak się da sygnał z Dreamcast do któregoś przełącznika albo wejścia TV. Błąd zrobiłem wcześniej w rozpisce, wejścia HDMI mi się skończyły, ta wersja odpada albo dochodzi rozdzielacz HDMI.

0