Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium 420 - niskie ciśnienie oleju po naprawie silnika

justyna11111111 29 Jun 2013 15:19 4635 7
 • #1
  justyna11111111
  Level 1  
  Witam,
  mam problem z naprawą renault premium 420, pomimo wymiany pompy olejowej, panewek i reszty części, cały czas świeci kontrolka olejowa i jest niskie ciśnienie. Co może być przyczyną ? Proszę o szybką odpowiedz.
  Dziękuje.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Waldemar z Kaszub
  Level 29  
  Panewki z tej racji, że są wykonane z materiału bardzo odpornego na ścieranie zużywają się znacznie wolniej jak wał. Po za tym już wcześniej ktoś mógł taką wymianę dokonać . Jak były rozkręcone trzeba było pomiary zrobić . Przynajmniej korbowodowych.
 • #4
  jastrzą1975
  Level 13  
  Witaj. Czy sprawdziłeś wałek rozrządu i jego tulejki? Sprawdż czujnik ciśnienia. Kolego Waldemarze od kiedy panewki są twardsze od wału? Po sporym przebiegu auta i normalnym jego eksploatowaniu panewki będą lekko zdarte a wał nawet nie będzie miał rysy.
 • #5
  Waldemar z Kaszub
  Level 29  
  Ręce opadają ! Co ma twardość do ścieralności ? Kolego obudź się, rozmawiamy o silniku a nie o glazurze łazienkowej ! Widziałeś kiedyś taką panewkę ? I proszę czytać ze zrozumieniem.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  Waldemar z Kaszub
  Level 29  
  Panewki w zależności od zastosowania wykonuje się z miękkich ale bardzo odpornych na ścieranie materiałów. W tym konkretnym przypadku mówimy o stopie brązu. Doskonałe są także w innych zastosowaniach teflon, tekstolit, żeliwo szare a nawet odpowiedniego gatunku drewno ( stosowane kiedyś w technice okrętowej) do łożyskowania wałów napędowych śrub pędnych. Wszystkie te materiały zdecydowanie ustępują stali pod względem twardości lecz są lepsze pod względem ścieralności. Więc proszę nie pisać głupot na forum technicznym. Na tym kończę tę naukę.
 • #8
  kwantor
  Level 38  
  Jeszcze nie spotkałem się z poprawą ciśnienia po wymianie panewek/ nigdy i nigdzie.
  Wszyscy zapominają o wałku rozrządu.
  Czasem trzeba przyjrzeć się zaworowi przelewowemu.