Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 C180 - Sterowanie przepustnicą

29 Cze 2013 18:48 3915 11
  • Poziom 10  
    Witam,

w moim auciewysiadł sterownik sterowania przepustnicą. Kupno nowego to spory wydatek wiec chciałem coś wykombinować samodzielnie.

Chcę zbudować układ, który pozwoli mi sterować silniczkiem przepustnicy z wnętrza auta.
    Znalazłem nawet coś takiego w internecie:

http://www.malewicz.po.opole.pl/sum_el_ster_%20przepustnic.pdf

Chodzi mi właśnie o układ potencjometryczny. Tak żebym mógł za pomocą potencjometru zwiększać wychylenie przepustnicy kiedy silnik jest zimny.
    Nie wiem jak się za to zabrać.
    Proszę o pomoc jakie elementy mi będą potrzebne i w jaki sposób je podłączyć.
  • Poziom 43  
    bigdomel napisał:
    w moim auciewysiadł sterownik sterowania przepustnicą. Kupno nowego to spory wydatek wiec chciałem coś wykombinować samodzielnie

Kup na szrocie.
    Mesiek to nie wieśwagen czy łopel że można go kalać byle gów....m.
    I jeszcze najsłabszy silnik.
  • Poziom 32  
    bigdomel napisał:
    Kupno nowego to spory wydatek
    Spróbuj naprawić, a nie kupować nowy.
  • Poziom 15  
    Tak jak koledzy piszą w tym przypadku nic nie wykombinujesz niestety... czeka cie kupno nowego! Napisz do mnie na prv to postaram ci sie coś załatwić w miarę dobrej cenie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za wielkie zaangażowanie.
    Z całym szacunkiem Panowie, ale po rady typu kup nowy albo jedź na szrot to nie muszę sięgać na forum.
    Moje auto i moja sprawa czym będę go "kalał". Skoro zdecydowałem, że chcę taki układ zmontować i zwracam się do Was z prośbą o pomoc to oczekuję technicznych wskazówek i porad.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Przeczytaj jeszcze raz uważnie pierwszego posta i dopiero zacznij swoje głupie komentarze. Przepustnica jest sprawna, wysiadł sterownik.
  • Poziom 10  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Jeśli tak to go napraw.

Że też na to nie wpadłem.
    Dzięki wielkie.
  • Poziom 22  
    Nie masz się co obrażać. Naprawa tego co masz w aucie to naprawdę najlepsze wyjście. Jednak skoro zdecydowałeś, że chcesz zamontować taki układ to go montuj, ale co do ewentualnych wskazówek i porad to jeśli jeszcze nie zauważyłeś to tego rodzaju druciarnia nie cieszy się tu na forum specjalnym poparciem, więc na jakies konkrety bym nie liczył ;)
    Poza tym przepustnicą steruje sterownik silnika, skąd wiesz, że wysiadł ? Który to rocznik Mercedesa ? Jeśli bardziej leciwy, to izolacja wiązki przepustnicy już dawno mogła przestać istnieć, więc i sterownik będzie głupiał. W takiej sytuacji twoje pomysły to za przeproszeniem leczenie syfa pudrem.
  • Poziom 43  
    Dokładnie w wiązce pewnie mielonka izolacji z żyłami a;la kiepska parówka.