Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

victrx 26 - victrix 26 pytanie do serwisantów

Marek451 29 Cze 2013 19:49 1347 4
  • #1 29 Cze 2013 19:49
    Marek451
    Poziom 10  

Witam własnie dzisaj zakończyłem instalacje co i dokonałem uruchomienia kotła w funkcji co. Działa wszystko ok. Ale mam jedno pytanie.
    Po włączeniu kotła w trybie zima od razu "coś" sie włącza jakby wentylator? . przy poborze cwu ale po zakręceniu kranu kocioł sie wyłacza i jest kompletna cisza a w trybie co ten dźwiek "buczenie" nie ustaję .Po ustawieniu tmp np 60 stopni kocioł załącza palnik tmp zaczyna wzrastać do 60 palnik zaczyna schodzić do mocy minimalnej odgłos jest na tym samym stałym poziomie,
    i nawet jak symbol panika zniknie co wg mnie oznacza że kocioła osiagnał zadana tmp kocioła nie milknie lecz cały czas go słychać jakby sie nie wyłączał. Cały czas cos pracuje. Co to jest co wydaje ten halas?
    Jeżeli to pompa to czy powinna pracować tak głośno? Sprawdzałem w ustawieniach tryb pracy pompy dla co Ustawione jest "0" czyli praca pompy tylko w trybie zapotrzebowania.
    Prosze o informacje. Czy tak ma być? o wydaje ten dźwiek?

Dodano po 20 [minuty]:

To jednak pompa . Po zmianie na I bieg jest zdecydowanie ciszej.
    Dlaczego więc jeżeli zmieniam tryb pracy bpompy w ustawieniach z "0" na "1" pompa nie wyłacza sie?
    Czy do tego potrzebny jest jakikolwiek sterownik pokojowy? w tej chwili takowego jeszcze nie posiadam. Czy praca przerywana pompy zalezy od termostatu pokojowego?Czy moge zmienic bieg pompy na I bieg ?

0 4
  • #2 30 Cze 2013 08:43
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Nie chciało mi się czytać o ustawieniach, bo to teraz mniej istotne. Najważniejsze, żebyś dobrze odpowietrzył kocioł i pompę. Nie wiem jak Twój wytrysk 26, ale praktycznie, to w nowym, dobrym kotle nie powinieneś usłyszeć pracy pompy. Praca na sucho uszkodzi ją i na starcie będziesz miał kłopoty. Zajrzyj też do gwarancji, czy pierwszego uruchomienia nie powinien dokonać serwis? A praca pompy po wyłączeniu palnika to tzw wybieg. Jest potrzebny, uwierz mi :)

0
  • #3 30 Cze 2013 12:21
    Marek451
    Poziom 10  

Pierwsze uruchomienie przeprowadził serwisant autoryzowany. kocioł ok miesiąca pracował na potrzeby cwu. Na wyjściu na CO założona była "spinka" Tak że pompa raczej nie chodziła na sucho. On przeprowadził odpowietrzenie i napełnił kocioł do cisnienia ok 1 bara. W momencie kiedy napełniłem obieg co najpierw odpowietrzyłem grzejniki a następnie włozyłem wtyczke do kontaktu tak żeby kocioł przeprowadził procedure "resetu". Wtedy było słychać że układ sie odpowitrrza .Po tym jeszcze raz dopuściłem wody do cisnienia ok 1-1,2 bara. Nie skupiałbym sie na tym gdyby nie to że kocioł wisi w małej łazience. Gdyby wisiał w piwnicy czy kotłowni pewnie bym sie nad tym hałasem nie zastanawiał.
    A ten wybieg pompy jak długo ma trwać Bo stałem przy kotle ok 15 min i cały czas pracowała.
    A ty serwisujesz kotły imergasa? Masz zn imi doświadczenie? Może ten typ tak ma?

0
  • #4 30 Cze 2013 19:59
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Tak, ale odpowietrzenie rury na zasilaniu, szczególnie gdy kocioł był wcześniej napełniony wodą nie jest łatwe. Jeśli się nie boisz to zdejmij obudowę, sprawdź czy w okolicach pompy nie ma jakiegoś odpowietrznika oraz odkręć śrubę na środku pompy i odpowietrz też tamtędy. Uważaj, żeby przy okazji nie zalać czegoś ważnego. 15 minut to dość długo, może sterownik pokojowy zażyczył sobie grzania? Sprawdź jakie tam masz ustawienia. Od Imergasa trzymam się z daleka, może miałem pecha i teraz się poprawił ale moje doświadczenia nie są najlepsze.

0
  • #5 02 Lip 2013 10:43
    Marek451
    Poziom 10  

Zgłebiłem temat i okazuje sie że hałas bądź raczej szum pochodzi nie z pompy lecz z wymiennika. Jeżeli pompa pracuje na 3 biegu szum jest dośc głośny.
    Natomiast na pierwszym biegu w zasdzie nie słyszalny, i raczej nie jest to wina zapowietrzenia (chyba że sie mylę?). Kiedy układ sie odpowietrzał było wyraźnie słychac przez chwilę "bulgotanie" w wymienniku.

Dlatego pytanie jak zakres pracy pompy wpływa na prace kotła , palnika?
    Mieszkanie jest parterowe.
    Czy w momencie podpięcia termostatu pokojowego termostat będzie decydował o tym czy pompa się włączy bądź nie? W tej chwili termostatu jeszcze nie mam i pompa pracuje cały czas po właczeniu pracy zima, bez wzgędu na to czy palnik pracuje czy nie.

0