Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler,voyager - brak iskry na trzech świecach

lukasz726 29 Jun 2013 20:44 3999 11
 • #1
  lukasz726
  Level 26  
  Witam. Chrysler Voyager 3,3 benzyna 1995r. Problem mój polega na tym że auto paliło nie na wszystkie cylindry ostatnimi dniami, ale już po 10-20 sec od odpalenia chodziło na wszystkich. Dzisiaj z rana już nie odpalił wcale. Zabrałem się za poszukiwania usterki. Zlokalizowałem że nie ma iskry na trzech świecach. Jedna z przodu silnika, i na dwóch po podszybiem. Na mój rozum padła cewka zapłonowa. Sprawdzałem dokładnie każde wyjście z cewki na sprawnej świecy i sprawnym przewodzie bo tego czepiłem się na początku. Doszedłem do cewki i na tym koniec. Nie mam na podstawienie. Czy to na pewno cewka czy może to powodować jeszcze coś innego np. sterowanie itp.
 • #2
  grala1
  VAG group specialist
  Wypadało by sprawdzić czy wychodzi z ECU sterowanie na cewkę.
  Wtyczka cewki powinna mieć 4 piny - zasilanie i 3 sterowania z ECU.
  Jeżeli dochodzą wszystkie sterowania to cewka do wymiany.
 • #3
  Erwin123
  Level 26  
  W sterowniku poleciały tranzystory - czesta usterka voyagerów i nie tylko.
 • #4
  lukasz726
  Level 26  
  Proszę o instrukcję gdzie znajduje się owy sterownik. Zajmuję się naprawą elektroniki więc sobie z tym poradzę. Interesuje mnie tylko lokalizacja poszczególnych modułów.
 • #5
  autoas
  Level 42  
  lukasz726 wrote:
  Zajmuję się naprawą elektroniki więc sobie z tym poradzę

  Sprawdź na początek to, co ci radzono wyżej, czyli czy masz kluczowanie na wtyczce do cewki...
 • #6
  lukasz726
  Level 26  
  Po sprawdzeniu na wtyczce są napięcia na każdym pinie, jednak tylko w czasie kręcenia rozrusznikiem. Bez tego na samym zapłonie nie ma nic. Nawet zasilania brak. Wygląda to tak że nie ma stałego napięcia zasilania ponieważ pojawia się tylko w czasie pracy silnika. Gdzie jest sterownik silnika? Zlokalizowałem tylko na grodzi komputer skrzyni, natomiast od silnika nie widzę puszki. Jest pudełko plastikowe tylko z bezpiecz nikami oraz przekaźnikami.
 • #7
  grala1
  VAG group specialist
  Erwin123 wrote:
  W sterowniku poleciały tranzystory - czesta usterka voyagerów i nie tylko.

  Możesz wyjaśnić z jakiego powodu nie ma iskry na 3 świecach jeżeli są tylko 3 sterowania?
  Jak dla mnie to nie powinno być na 2 lub 4.
  Stawiam na cewkę o ile reszta za nią jest ok.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  lukasz726
  Level 26  
  Znalazłem sterownik w środku w samochodzie pod popielniczką. Tam są dwa moduły. Jeden z nich jest na pewno nie zalany niczym, drugiego nadal nie wyjąłem. To że jest załóżmy w żelu mi nie przeszkadza. Naprawiałem już taki od skrzyni w stratusie i nic to strasznego nie jest, po za tym że trzeba się trochę pobawić. Na samochodach się nie znam więc słucham uważnie. Logika jednak nakazuje myślec jak kolega zauważył wyżej. Skoro każdy przewód odpowiada za sterowanie dwóch świec, to nie mogło się uszkodzić półtora. Kupuję więc cewkę. Dokładam fotkę wymontowanej płytki. Nie wiem czy to ta, ale wygląda na całkowicie sprawną. Elementy sprawne. chrysler,voyager - brak iskry na trzech świecach
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  lukasz726
  Level 26  
  Nie mam pojęcia o czym mówisz kolego. Wiem co to PK, Tcon, ale bcm to nie moja branża. Proszę do mnie mówić wprost a nie slangiem serwisowym. Zajmuję się naprawą laptopów i elektroniki domowej jak wcześniej mówiłem nie znam się na samochodach. Jeśli to jest co innego więc zakładam że sterownik został w środku i była to ta druga puszka umieszczona powyżej tej. Wyjmę więc i sprawdzę tę drógą, lub może jest ona jeszcze gdzieś indziej.
 • #12
  User removed account
  User removed account