Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w202 - Kluczyk rybka stacyjka nie reaguje

29 Cze 2013 21:55 13356 11
  • Poziom 10  
    witam.
    Ja natomiast wyprałem swój jedyny kluczyk. Potem z kąpieli wyciągnąłem baterie wysuszyłem wszystko powycierałem spirytusem. Kupiłem nowe baterie założyłem i do samochodu. I tu ok. otworzyłem zapaliłem silnik przejechałem kawałek i do domu.
    Następnego dnia do samochodu otworzyłem wkładam do stacyjki a tu cisza nie puszcza blokada. Idę do domu mierzę cewkę - jest ok 9,4 Ohm. Dałem jeszcze do elektronika aby profesjonalnie przeczyścił i prze-lutował. Odebrałem gość powiedział że porobił i kluczyk jest ok. I tu d.pa po włożeniu do stacyjki nadal cisza.
    Jakieś propozycje.
    Mam jeszcze taki pomysł czy jak wezmę od kogoś innego właściciela mercedesa jego kluczyk to czy po włożeniu do mojej stacyjki powinna zadziałać indukcja -to charakterystyczne cyknięcie.Oczywiście bez możliwości dalszej reakcji bo kody się nie zgadzają. I odwrotnie mój kluczyk w innej stacyjce.
    W ten sposób wiedziałbym czy to stacyjka czy kluczyk.
  • Poziom 17  
    po mojemu to jak włożysz inny kluczyk do stacyjki(nie przypisany do samochodu)to nie ma mowy żeby ci nawet rygiel wciągnął.W pierwszej fazie po włożeniu kluczyka do stacyjki następuje wymiana danych na podczerwień.Jak się nie dogada kluczyk z EZS-em to nie otworzy rygla.
  • Poziom 10  
    wydaje mi się, że najpierw cewka musi podać napięcie a dopiero wtedy następuje wymiana danych. Chyba że się mylę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Co to za odpowiedź.
    Mylisz się gdyż .................. może uzasadnisz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czyli zakładając że kluczyk sprawny, wina leży w stacyjce.
    I tu pytanie co sprawdzić w stacyjce , ewentualnie pomierzyć czy przelutować.
  • Poziom 36  
    stany74 napisał:
    I tu pytanie co sprawdzić w stacyjce , ewentualnie pomierzyć czy przelutować.

EZS ściśle współpracuje z kolejnym elementem , więc odpowiedź niczego nie zmieni . po Twoich pytaniach można zacząć Cię namawiać na wizytę u elektronika
  • Poziom 10  
    A zna ktoś jakiegoś fachowca co by to posprawdzał w okolicach Głogów - dolnośląskie.
  • Poziom 10  
    I zrobiłem tak. Kupiłem używany kluczyk, przelutowałem z mojego do kupionego scalaka i wszystko chula. Czyli aby zrobić sobie teraz zapasowy wystarczy kupić jeszcze jeden kluczyk, zczytać informacje z mojego działającego, i zaprogramować ten kupiony. Kwestia programatora czy się to opłaca.
  • Poziom 10  
    Czy w w202 żeby zaprogramować małą rybkę nie wystarczy przypadkiem sama SD ? jeśli jednak trzeba programator to taki za 300pln wystarczy czy lepiej dać se spokój ?
  • Spec od samochodów
    Nie wystarczy sama SD a programator za 300zł to może ci narobić szkody na dużo więcej tam masz procesory zabezpieczone