Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K53S i Samsung galaxy s2 - Internet na laptopie z telefonu samsung galaxy s

29 Cze 2013 22:41 8532 18
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.

Opisze teraz o co mi chodzi.
    Posiadam laptop ASUS K53S z funkcją bluetooth i wi-fi oraz smartfon Samsung galaxy s2 plus.
    Chodzi mi o to że chce mieć na laptopie internet z mojego telefonu udało mi się podłączyć telefon do lapka przez kabel usb i w ustawieniach telefonu włączyłem funkcje Ruter wi-fi i udostępnianie przez usb oraz włączyłem internet w telefonie. Laptop wykrył to i wychwycił jak pokazuje zrzut no ale jak sami widzicie pisze brak dostępu do internetu i tutaj jest mój problem co dalej zrobić ? Aktualnie mam lapka podłączonego do innej sieci gdzie mam internet ale nawet jak ją wyłączę to w dalszym ciągu lapek nie wykrywa internetu z telefonu. Proszę was o pomoc.

Dla ciekawskich jakby zapytali po co mi internet z telefonu jak mam na innej sieci otóż uprzedzę wasze pytanie nie długo wyjeżdżam na urlop a w miejscowości gdzie bd nie ma dostępnych sieci wi-fi dlatego chce podpiąć telefon do lapka i cieszyć się internetem
  • Poziom 11  
    no dobrze to jest artykuł o tym co to jest tethering a nie pomoc w moim problemie widzę kolega nie doczytał dokładnie o co mi chodzi
  • Poziom 23  
    Witam.
    Może udałoby się połączyć z internetem włączając funkcję "hotspot wi-fi" w telefonie? U mnie, w moim HTC tak działa.
  • Poziom 10  
    fiszu250 napisał:
    no dobrze to jest artykuł o tym co to jest tethering...

Doczytałem dokładnie, tyle, że nie rozumiem, dlaczego uparłeś się, aby podłączać laptopa za pomocą kabla USB? Nieraz zdarza się, że wystarczy podpiąć kabel USB do innego portu w laptopie, aby uzyskać połączenie. Dałem link do tetheringu dlatego, że nie skojarzyłem, iż "udostępnianie przez USB" to to samo.

Normalna kolejność powinna być taka:
    1. Podłączasz telefon w trybie debugowania USB do laptopa,
    2. Wybierasz kolejno: ustawienia, sieci, udostępnianie internetu, udostępnianie przez USB

Skoro masz sterowniki i wszystko tak zrobiłeś - powinno działać.
  • Poziom 11  
    no wiec tak zrobiłem tak jak mi napisałeś udało mi się skonfigurować telefon w trybie USB i blu. Gdy wchodzę w połączenia sieciowe klikam na połączenie sieci bezprzewodowej i wchodzę w sieć którą udostępnia mój telefon w polu Połączenia IPv6 pisze brak dostępu do internetu i na pasku zadań w prawym dolnym rogu gdzie pokazany jest zasięg sieci pokazuje się zółty trójkąt i wykrzyknik i pisze ze jest dostęp do internetu ale tak na prawdę go nie ma.

Pomocy ciąg dalszy ...

Dodano po 4 [minuty]:

kacha36 napisał:
    Witam.
    Może udałoby się połączyć z internetem włączając funkcję "hotspot wi-fi" w telefonie? U mnie, w moim HTC tak działa.

hmmm szukałem tego w moim samsung galaxy s2 plus z androidem 4.1 i nie wiem gdzie to jest możne mała podpowiedz ?
  • Poziom 10  
    fiszu250 napisał:
    Połączenia IPv6 pisze brak dostępu do internetu

Czy w laptopie we właściwościach protokołu internetowego masz w ustawieniach zaznaczone: "Uzyskaj adres IP automatycznie"?
  • Poziom 23  
    Ja w Samsungu Ace II wchodzę w "ustawienia", następnie "komunikacja", później "udostępnianie internetu", "ustawienia routera wi-fi", teraz "konfiguracja routera" i ptaszek przy "router wi-fi". Mój Android 2.3.6.
    Kaśka.
  • Poziom 11  
    tak jest ustawione na automatyczne.

niby łączy z internetem ale pisze brak dostępu do internetu i widnieje zółty trójkąt z wykrzyknikiem z środku
  • Poziom 26  
    fiszu250 napisał:
    tak jest ustawione na automatyczne.

niby łączy z internetem ale pisze brak dostępu do internetu i widnieje zółty trójkąt z wykrzyknikiem z środku

Czy sam telefon przez sieć komórkową ma połączenie z netem ? Jeśli tak to spróbuj wyłączyć WiFi w laptopie.
  • Poziom 11  
    telefon ma polaczenie z netem bo po włączeniu neta na fonie strony sie otwierają. wi-fi jest wlaczone w lapku
  • Poziom 26  
    Napisałem żeby wyłączyć WiFi i wtedy spróbować.
    W telefonie -więcej ustawień -udostępnianie internetu -router USB zaznaczyć
  • Poziom 2  
    Nie do końca rozumiem po co połączenie telefonu z lapkiem poprzez kabel USB.
    Wystarczy włączyć wi-fi w laptopie, a w samsungu włączyć hotspot wi-fi.
    Następnie wybierasz z dostępnych sieci wi-fi swój telefon i wszystko śmiga.
  • Poziom 11  
    Wszystko działa wystarczyło scalić połączenie telefonu z lapkiem
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem ale nie bardzo rozumiem : " scalić połączenie telefonu z lapkiem" jakby ktoś mógł wytłumaczyć jak to zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Jaki telefon ? W moim było prosto włączam wi-fi w laptopie potem włączam w telefonie dane komórkowe następnie też w telefonie włączam router wi-fi trzeba skonfigurować telefon z laptopem i to wszystko.
  • Poziom 2  
    Samsun galaxy trend.
    Wszystko jasne już dzięki za odpowiedź ja nierozgarnięty oczywiście zapomniałem że dane komórkowe trzeba włączyć resztę robiłem tak samo :]
  • Poziom 11  
    Ciesze sie że mogłem pomóc :)
  • Poziom 8  
    Temat jest może stary, jednak szukam dalszej pomocy.
    Chodzi o to, że na moim samsungu router automatycznie się wyłącza. Czasem chodzi internet przez 1h czasem 4h a czasem 15 minut. Co się dzieje? Czy powodem wyłączania routera i udostępniania internetu może być podłączenie zbyt dużej do niego ilości urządzeń??