Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED TV MONITOR T24C300 - USB, a podłączenie zmacniacza + głośniki

wezeweze 30 Cze 2013 00:31 1941 2
  • #1 30 Cze 2013 00:31
    wezeweze
    Poziom 2  

witam,

zawszę gdy podłanczałem moją wierzę do laptopa ustawiałem na niej AUX od wierzy wychodziły 2x czincze (AUX IN R,L), które łączyły się w jacka 3,5mm i podłaczałem je do laptopa do wejścia na słuchawki - przez co miałem podczas oglądania filmów na lapku dzwięk z wierzy.

zakupiłem właśnie monitor/tv taki jak w temacie... nie ma problemu podłaczam go jako monitor i wszystko gra, ale czasem żona chciała by obejrzeć film, a ja popracować i tutaj się robią schody.

jako, że monitro ma wejście USB pomyślałem, że odpalę jej film za pomocą włąsnie USB, a sam będę pracował na laptopie.

niestety monitor/tv NIE POSIADA wejścia na słuchawki, przez co nie mogę podłączyć wierzy, analogicznie, jak do laptopa.

monitor posiada wejścia (starałem się napisać w sposób jaki są rozmieszczone):
    HDMI IN (DVI), PC IN
    R AUDIO L, Pr, Pb,Y/VIDEO (component AV IN)
    PC/DVI AUDIO IN, EXIT/RGB, ANT IN

zmacniacz z głośnikami, który jest jednoczesnie (starałem się napisać w sposób jaki są rozmieszczone):
    AUX IN R, L, SCART (wizualnie to samo co powyższe EXIT/RGB)
    DIGITAL OUT COAXIAL, VIDEO OUT, AUDIO OUT R, L
    S-VIDEO Pr/Cr, Pb/Cb, Y (gdzie było zaznaczone klamerką komponent na ostatnich 3)

próbowałem - ustawić w wierzy AUX czincze z AUX IN R,L podłaczam do EURO złoncza, i wpinam do monitora EXIT/RG - nie ma dzwięku podczas oglądania przez USB

próbowałem - ustawić w wierzy AUX czincze z AUX IN R,L podłanczam do monitor R AUDIO L - nie ma dzwięku podczas oglądania przez USB

próbowałem - ustawić w wierzy AUX czincze z AUX IN R,L podłanczam do monitor PC/DVI AUDIO IN (JACK, czyli niby jak do laptopa) - nie ma dzwięku podczas oglądania przez USB

czy robię coś źle? czy poprostu SAMSUNG LED TV MONITOR T24C300 ma tak ograniczone otwarzanie USB, że korzystając z niego nie ma możliości podpięcia dodatkowych głośników?

Popraw pisownię/ początki/ końce zdań?
    [_P_]

0 2
  • #2 30 Cze 2013 00:41
    KJaniczak
    Poziom 24  

Witam.
    Z tego co widziałem w google to ten TV ma gniazdo SCART więc możesz podpiąć kabel SCART-RCA. Jak masz trochę zdolności to jest tutaj schemat gniazda SCART i możesz zrobić taki kabel. Pamiętaj, że jak chcesz przesłać dźwięk z TV do wzmacniacza to musisz polutować wszystko do pinów oznaczonych jako AUDIO OUT.

0
  • #3 30 Cze 2013 21:27
    wezeweze
    Poziom 2  

EXIT/RGB nie SCART - niestety nie znam różnicy między tymi złączkami wizualnie jest to samo. masz na myśli aby pzerobić przejściówkę EURO, aby móc wpiąć tam jacka?

0