Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka - Jaka wiertarka do 300zł

30 Cze 2013 00:36 25374 64
  • Poziom 11  
    Witam, poszukuję dobrej i markowej wiertarki z udarem do 300zł, ma dawać radę przy wierceniu w ścianach, w drewnie, w betonie, pustakach i innym podobnym ustrojstwie. Co proponujecie?
  • Poziom 15  
    Zacznijmy od tego, że do wiercenia w betonie i tym podobnych potrzeba urządzenie z udarem pneumatycznym (np. młotowiertarka), a nie z mechanicznym (popularne wiertarki udarowe), gdyż taka wiertarka przy wierceniu z udarem długo nie pożyje. Nawet jak kupisz coś markowego. Wiertarki udarowe są raczej do okazyjnego wiercenia z udarem, tj. kilka razy do roku jak chcesz wywiercić pod kołek, aby zawiesić obrazek, czy coś w tym stylu.

Do drewna metalu lepiej sprawdzają się wiertarki bezudarowe...

Jak zamierzasz dużo pracować tą wiertarką w wyżej wymienionych materiałach to w tej kwocie, urządzenia które sprosta tym wymaganiom i jeszcze posłuży długi czas nie znajdziesz...
  • Poziom 11  
    No to co do 300zł polecacie z tzw. młotowiertarek żebym mógł robić wszystkie te rzeczy które napisałem wyżej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Jednak wiercąc dużo w betonie to zamorduje ten sprzęt.
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak wiertarka ,ale mam dużą kątówkę tej firmy i złego słowa nie powiem. moc, jakość materiałów i trwałość w tej cenie nie mają sobie równych .Rynek sprzedaży pełny jest wiertarek super-hiper,ale ten sprzęt jest naprawdę wart swej ceny,inne marki za te pieniądze to ,,peleton,,.

Dodano po 4 [minuty]:

Wiertarkę mam BLACK∞ DECKER ,ale jak padnie kupuję Makitę
  • Poziom 19  
    Do 300 lepiej kup Makteca Mt815, to samo co o ok 150 droższa makita hp1630
  • Poziom 19  
    Moim zdaniem Maktec dostaniesz do niego wszystkie części, które są tanie i ma aluminiową obudowę przekładnii. Za Maktec'iem przemawia też to, że to makita.
    B&D to w moich oczach tania chińszczyzna w trochę lepszym opakowaniu niż einhell i za większe pieniądze.
  • Poziom 20  
    No nie przesadzajmy,moja ma 8 lat pracy w warsztacie, co prawda nie dzień w dzień,dorywczo ,ale jak już pracuje, to ciężko . Jeśli idzie o Makitę ,nie ma problemu z serwisem,[Lębork]
  • Poziom 11  
    A co sądzicie o marce Skill?
  • Poziom 20  
    Kaszanka nie wędlina ,szwagier nie rodzina ,Skill nie wiadomo jak długo posłuży .Faceci to wzrokowcy,ale ładne kolory obudowy i parę bajerów to nie wszystko.Liczy się jakość materiałów użytych do budowy przekładni,silnika,uchwytu,a także jakość montażu .Makita jest jednym z liderów w tym względzie .Moja prywatna klasyfikacja;;Marketowce-jako cała grupa,Skill ,zielony BOSCH,BLACK∞ DECKER,niebieski BOSCH ,DE WALT =MAKITA,,AEG,HILTI,dalej to cenowy kosmos . Różnica ceny między SKILL a MAKITA nie poraża,a jakość i owszem ,wystarczy poczytać na forach i posiadać taką maszynę.Nie bez powodu firmy budowlane często pracują z Makitą w pyle, kurzu,bez obawy o stan szlifierki,wiertarki, itp.
  • Poziom 15  
    Krzychuxp napisał:
    Motronic a ta makita?;
    http://allegro.pl/makita-wiertarka-udarowa-hp1640-wiertla-gratis-i3338062320.html
    lepsza niż ta twoja propozycja czy porównywalna?

Ogólnie to wiertarka jest w porządku, ale moim zdaniem to uchwyt ma dziadowski. Niektórzy chwalą te kluczykowe uchwyty, ale uważam, że to takie gadanie na poziomie jak to jest w Makicie to jest dobre.

Ten B&D ma lepszy uchwyt i tutaj się z kolegą muszę zgodzić.
  • Poziom 20  
    Uchwyt na kluczyk,wg. mnie lepiej znosi pracę w pyle i łatwiej go wypłukać z pyłu np . w rozpuszczalniku ,ale wiadomo samozaciskowy to wygoda.Z tym ,że po jakimś czasie ,jak się trochę wyrobi,to potrafi tak zaciągnąć wiertło, że trudno je później wyjąć ,w skrajnych przypadkach trzeba go popukać ,co samo w sobie jest niedobre[mam wiertarkę B∞D z takim uchwytem].Ale oczywiście to jest postęp ,a z postępem trzeba iść,a nie z nim walczyć.
  • Poziom 11  
    A możecie mi polecić jakąś wiertarkę do 300 zł dwubiegową? żeby móc nią też wkręcać wkręty?
    A co sadzicie o wiertarkach firmy Ryobi?;
    Ryobi EID1050RS
    RYOBI EID 750 RS
  • Poziom 20  
    Jeżeli wkrętów będzie nie za dużo możesz wkręcać wiertarką ,ale generalnie do większej ilości musi być wkrętarka, żadna wiertarka nie wytrzyma długotrwałego wkręcania wkrętów i odmówi współpracy.
  • Poziom 11  
    Od czasu do czasu paręnaście wkrętów do wkręcenia i to wszystko.
    Powiecie mi coś o firmie ryobi? mają dobre wiertarki? opłaca się brać?
  • Poziom 15  
    Czego w końcu szukasz?
    Piszesz, że chciałbyś wiercić w betonie, teraz znów wkręcać wkręty?
    Jak kilka wkrętów to kup sobie wkrętak...

Urządzenia do jednego oraz do drugiego się z deka konstrukcyjnie różnią...
  • Poziom 20  
    Krzysztof ,ja np. nie miałem z nią do czynienia,ale pomyśl sam, różnica w cenie niewielka,,a jakość maszyny kto wie? masz te 3 stówki,dobrze je wydaj na sprawdzony sprzęt .Nieraz warto polegać na radach innych[ nie mówię ,że moich],ale wnerwienie i zawód przy awarii niwelują oszczędności .Kup Makitę lub coś z tej półki jakościowej,a nie pożałujesz i jak ją trochę ,,przyciśniesz,, w pracy nie pokaże dymka.
  • Poziom 11  
    Nad makitą myślę bardzo poważnie, ale słyszałem że ryobi też ma dobrze elektronarzędzia, i chce w tym wątku usłyszeć wasze zdanie o tej firmie, muszę rozważyć każdą możliwość. Ja będę używał wiertarki sporadycznie, 2-3 razy w miesiącu do wywiercenia paru małych dziurek nic więcej. To jakie macie zdanie o firmie ryobi.
  • Poziom 20  
    Tu się chyba nie dowiesz,pozostaje Google,za małe zainteresowanie tematem,ale pamiętaj ,co u mądrych silną wolą ,u głupich uporem , bądź tym PIERWSZYM.
  • Poziom 11  
    Codziennie przeglądam allegro, google i o się da i czytam nowe rzeczy. Dobra mniejsza o to wróćmy do tematu, W betonie będę wiercił mało, pustaki, cegły, ściany, drewno, może blacha od czasu do czasu, wiec brać do tego zwykłą wiertarkę udarową czy młotowiertarkę?
  • Poziom 20  
    Wg. materiałów wiertarkę udarową.
    .
  • Poziom 11  
    Ok, no to teraz pozostaje nieszczęsna firma, do wyboru mamy;
    Makita
    B&D
    Metabo
    Maktec
    Skil
    Ryobi

Mógłbyś mi to uporządkować od najlepszej do najgorszej?
  • Poziom 20  
    Mój prywatny ranking;Metabo, Makita, B∞D, Maktec, Ryobi, Skill