Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 42LS3400 - komputer zakłóca odbiór programów telewizyjnych

pigafeta 30 Cze 2013 01:31 1263 5
  • #1 30 Cze 2013 01:31
    pigafeta
    Poziom 11  

Mam następujący problem.
    Mam telewizor LG 42LS3400 i oglądam normalnie kanały bez zakłóceń. Przy uruchomieniu komputera kanały które są na MUX 2 mają zakłócenia lub tracą sygnał. Reszta kanałów jest dobra. Jak wyłączę komputer, to kanały wracają. Co to może być? Wspomnę, że telewizor i komputer podpięte są pod 2 inne oddzielne gniazdka elektryczne.

P.S Jeśli nie ten dział to proszę przenieść, bo nie wiedziałem totalnie gdzie ten problem wrzucić!

0 5
  • #2 30 Cze 2013 06:38
    satgal
    Poziom 40  

Każdy komputer generuje nie pożądane sygnały w szerokim widmie częstotliwości. Są na to normy jaki poziom max jest dozwolony. Producenci ich i podzespołów do niego podłączonych aby dostosować się do tego standartu mają sposoby na maksymalne ograniczenie tego zjawiska. Stosują dobrze ekranowanie obudowy oraz kable z ferrytowymi dławikami. Każdy kabel podłączony do komputera jest anteną nadawczą a szczególnie te które nie mają żadnych certyfikatów. Złożony amatorsko z najtańszych podzespołów komputer oraz podłączonych do niego kabli to generator zakłóceń. Antena do tv powinna znajdować się jak najdalej od takiego komputera i doprowadzony sygnał b. dobrej jakości kablem koncentrycznym.

0
  • #3 30 Cze 2013 09:40
    mirex
    Poziom 43  

pigafeta napisał:
    Wspomnę, że telewizor i komputer podpięte są pod 2 inne oddzielne gniazdka elektryczne.

I co z tego?
    satgal napisał:
    Antena do tv powinna znajdować się jak najdalej od takiego komputera i doprowadzony sygnał b. dobrej jakości kablem koncentrycznym.

A skąd przypuszczenie, że owe zakłócenia przenoszą się przez powietrze?
    To jak najdalej to ile? 20m? 40m? Doświadczalnie dobrać?

Lepiej byłoby dopytać, czy czasami TV nie pracuje na antenie pokojowej. Ze wzmacniaczem w dodatku. Zatem kabel pozostaje bez znaczenia. ;)

Wymiana zasilacza może okazać się najtańszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.

0
  • #4 30 Cze 2013 13:09
    pigafeta
    Poziom 11  

Akurat komputera z amatorskich podzespołów nie mam :) . Ale doszedłem do źródła zakłócenia. Kabel HDMI który mam podłączony do komputera generuje ten problem. Nie wiem dlaczego ale najtańszego nie kupiłem tego kabla i wcześniej takich zakłóceń nie było . Odłączenie go przy pracy obu urządzeń niweluje tą usterkę.

0
  • #6 30 Cze 2013 19:53
    pigafeta
    Poziom 11  

no bo nie wiedziałem że to możę być problem ;) a wiadomo od czego takie coś się dzieje ?

0