Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 301 dual sim, Komunikat: Pamięć na wiadomość nie gotowa.

odchudzanie 30 Cze 2013 07:42 8727 11
 • #1 30 Cze 2013 07:42
  odchudzanie
  Poziom 1  

  Kupiłem 29.06.2013 Nokię 301 DUAL SIM i gdy chcę wysyłac wiadomość to pojawia się komunikat: PAMIĘĆ NA WIADOMOŚĆ NIE GOTOWA. Nadmieniam że nie ma żadnej wiadomości w skrzynkach, ale np. jak wyciągnę jedną kartę to działa ale przez chwilę później problem wraca wyłączając telefon i wyciagając baterię też pomaga ale na chwilę później jest to samo wcześniej miałem NOKIA ASHA 200 DUAL SIM problem był ten sam. Proszę o POMOC z góry bardzo dziękuję.

 • #2 30 Cze 2013 23:41
  arem
  Poziom 39  

  Wgrać oprogramowanie telefonu od nowa.

 • #4 01 Lip 2013 15:10
  rtvkce
  Poziom 29  

  qs300 napisał:

  Albo unikać wynalazków typu Nokia dual sim, bo dzisiejsza Nokia z niższej i średniej półki to wielki badziew.

  Nie każdego stać/ nie każdy ma potrzebę używania średniaka lub hi-enda

  Soft załatwi sprawę.

 • #5 03 Lip 2013 18:25
  CompFan
  Poziom 12  

  Mam to samo. Być może jest to błąd w oprogramowaniu telefonu, z czasem Nokia pewnie wypuści stosowną aktualizację.

  Opcje Wiadomości w telefonie głupieją zazwyczaj gdy są włożone dwie karty SIM, przy czym zdarza się że szczególnie głupieją gdy jedna z kart SIM jest starszego typu, czyli ma już kilka lat. Taka sama sytuacja zdarza się gdy nie skasujesz rozmów (w wiadomościach jest folder rozmowy) i zmienisz kartę na inną. Wtedy też wszystko głupieje bo Nokia wymyśliła sobie właśnie ten dodatkowy folder z widokiem wątkowym a telefon i tak szuka tych wszystkich wiadomości z obu folderów z poprzednio włożonej karty (numeru) i nie mogąc tego dopasować głupieje. W tym przypadku może dojść do sytuacji że SMS-y w ogóle nie przychodzą i nie można wejść do folderu Odebrane gdyż pojawia się omawiany błąd.

  Wyjmij kartę dodatkową, skasuj wszystkie wiadomości z wszystkich folderów wiadomości. Włóż kartę dodatkową i spróbuj ponownie czy wszystko działa.

  A tak na marginesie telefonik byłby całkiem fajny gdyby nie brak autofocusa w aparacie fotograficznym.

 • #6 11 Lip 2013 16:40
  meg-ane
  Poziom 9  

  Witam,mam to samo :). U mnie pomaga przestawienie dwóch kart na ręczne szukanie sieci. Jak jest włączony automat to po zgubieniu zasięgu robi się ten problem. Wątpię żeby Nokia usunęła ten feler. Mam to już w drugim telefonie tej firmy.

 • #7 10 Gru 2013 05:17
  Janusz
  Poziom 26  

  Potwierdzam - mam to samo. Dzięki przedmówcy problem rozwiązany właśnie w taki sposób. Inaczej bym na to nie wpadł. Dziwiłem się, że wiadomości nie przychodzą.
  Kiedyś ( wcale nie tak dawno) telefon marki NOKIA był jedynie słusznym telefonem.
  Najprostszy gów.....y MyPhone nie ma takich problemów. MASAKRA !!!

 • #8 23 Gru 2013 15:15
  Dragon2011
  Poziom 9  

  U mnie to samo... Jednak przestawienie wyszukiwania sieci na ręczne dla obu kart nic nie dało. Dodam, że gdy mam włożone dwie karty, bardzo często dla SIM2 dostaję informację "Nie zarejestrowano karty SIM" i zasięg znika na zero. Czasem pomaga wyjęcie całkowite karty i włożenie jeszcze raz, czasem nie... Przy wyszukiwaniu ręcznym sieci dla SIM2 normalnie wykrywa sieć macierzystą, ale przy próbie podłączenia się do niej wyrzuca "Brak dostępu". Po jakimś czasie pozostawienia telefonu samego sobie łączy się samoczynnie z siecią.
  Jednak po ustawieniu trybu ręcznego dla obu kart, nadal przy próbie wejścia w skrzynkę odbiorczą jest błąd "Pamięć na wiadomości nie gotowa" i w ogóle nie przychodzą smsy.
  Jakaś rada? Próbowałem aktualizować soft przez menu w telefonie, bo widziałem na stronie Nokii, że jest nowsza wersja (ja mam 2.33, a najnowsza jest 2.51), jednak pokazuje się komunikat "posiadasz aktualne oprogramowanie". Czy są na to jeszcze jakieś rady ? Może jakiś ręczny update softu? Jest to mega uciążliwe, nie da się używać dwóch kart :/.

 • #9 24 Gru 2013 02:19
  Janusz
  Poziom 26  

  Dragon2011 napisał:
  Czy są na to jeszcze jakieś rady ? Może jakiś ręczny update softu? Jest to mega uciążliwe, nie da się używać dwóch kart :/.


  Oddaj do sklepu. Niezgodność towaru z umową. Zażądaj kasy twierdząc, że "te typy tak mają" a Ty tego nie akceptujesz, bo to ewidentna wada.
  Też miałem tak zrobić, ale telefonu używam jako dodatkowego i po przestawieniu na ręczny wybór sieci nie zdarzył mi się taki komunikat ani raz.

 • #10 24 Gru 2013 11:36
  Dragon2011
  Poziom 9  

  Tak, tylko, że od zakupu trochę już minęło (ok. 4 miesiące). Wtedy próbowałem kontaktować się ze Sprzedającym (Allegro) w tej sprawie, ale nie odpisał mi na maila. Nie zostawiłbym tak tego, gdyby nie fakt, że wtedy na jakiś miesiąc telefon zaczął dobrze działać. Teraz problem powrócił... Co z oddaniem telefonu na naprawę gwarancyjną producenta?

 • #11 24 Gru 2013 23:28
  Janusz
  Poziom 26  

  Poczytaj sobie o niezgodności towaru z umową .
  W necie masz wszystko jak na dłoni

 • #12 23 Mar 2014 23:32
  kendzierz1
  Poziom 19  

  Nokie na dwie karty sim maja wszystkie ta wadę/cechę "PAMIĘĆ NA WIADOMOŚĆ NIE GOTOWA" przerabiałem to w Nokiach 210, X2-02 i 515, zmiana softu nic nie daje, u mnie pomagało zawsze wyłączenie i włączenie ponowne telefonu

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME