Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I 1.7 Diesel - Alternator / elektryka - dioda akumulatora

kkingstoun2 30 Cze 2013 11:11 2973 8
  • #1 30 Cze 2013 11:11
    kkingstoun2
    Poziom 6  

Witam,

mam problem z ASTRA I 94 rocznik 1.7 TD. Po uruchomieniu silnika pali mi się dioda akumulatora i dopiero mocne przygazowanie powoduje zgaśnięcie. Alternator jest nowy na gwarancji oraz akumulator.

Dodam, że obrotomierz do momentu zgaśnięcia diody nie działa. Coś z progiem wzbudzenia alternatora?

Dziękuję za pomoc.

0 8
  • Pomocny post
    #2 30 Cze 2013 11:23
    mod22
    Poziom 28  

Sprawdź woltomierzem napięcie ładowania czy alternator ładuje zaraz po odpaleniu czy dopiero po przegazowaniu. Jeśli ładuje odrazu nie przejmowałbym się tym faktem zbytnio na twoim miejscu.

0
  • #3 30 Cze 2013 11:25
    kkingstoun2
    Poziom 6  

Największy problem tkwi w obrotomierz, ponieważ przed przy-gazowaniem nie wskazuje żadnych wartości, ale ok sprawdzę, tylko w którym miejscu dokładnie przyłożyć elektrody?

1
  • #5 30 Cze 2013 11:51
    Fazi87
    Poziom 24  

Sprawdź też czy pasek jest odpowiednio napięty.

1
  • #6 30 Cze 2013 12:06
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Najpierw posprawdzaj w prawym przednim słupku. Temat wiele razy opisywany.

0
  • #7 30 Cze 2013 12:08
    kkingstoun2
    Poziom 6  

Prawy przedni słupek? Czytałem kilka podobnych tematów, ale często to były stare alternatory / akumulatory, a w tym przypadku wymiana tych części nie pomogła.

0
  • #8 30 Cze 2013 12:10
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Popatrz w schemat, jak jest wzbudzany alternator i czym sterowana jest kontrolka. Nie przeczytałeś dokładnie.

1
  • #9 30 Cze 2013 12:53
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    W tych Oplach alternatory były Hitaschi,nie wiem jaki u Ciebie ,gdy był problem z gaśnięciem kontrolki problem był z przekaźnikiem na prawym słupku jak pisze kolega Pawel wawa.Natomiast gdy był problem ze wzbudzeniem (miałem taki przypadek)uszkodzona była mała dioda na regulatorze lub szczotkotrzymaczu ,raczej przy nim .Była przerawa na niej i miałem problem właśnie ze wzbudzeniem .

0
  Szukaj w 5mln produktów