Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SILENTIUMPC FORTIS HE1225 a płyta GIGABYTE i intel e6500

30 Cze 2013 11:57 1593 13
  • Poziom 13  
    Witam moim pierwszym pytaniem jest czy SILENTIUMPC FORTIS HE1225 będzie pasował na płytę GIGABYTE EP43-UD3L REV. 1.1 ? to jest LGA775 dodam że mam procesor Intel Pentium Dual core E6500 i mam zamiar go lekko podkręcić i moim drugim pytaniem jest czy ten fortis wystarczy na lekki OC mojego intela ?
  • Poziom 21  
    Cześć.
    Lekkie OC to zrobisz na standardowym chłodzeniu :D
    Na tej chłodnicy już można nieźle kręcić.
    Pasować będzie.
  • Poziom 39  
    Sprawdź wymiary obudowy komputera, aby mieć pewność, że SILENTIUMPC FORTIS HE1225 się w niej zmieści.
  • Poziom 13  
    sprawdziłem i wejdzie. A co do OC to do ilu będę mniej więcej mógł kręcić ?
  • Poziom 21  
    Do bólu :D Bardzo wydajne chłodzenie.
  • Poziom 25  
    Głupie pytanie "Do ilu będę mniej więcej mógł kręcić? " Każdy CPU jest inny , jeden kręci się wysoko bez podnoszenia napięcia,a zaś drugi do lekkiego OC potrzebuje większego napięcia-czysta loteria , i musisz jeszcze uwzględnić płytę, a na Twojej sobie średnio pokręcisz (z tego co widzę ma niechłodzoną i średniawą sekcję zasilania) +pamięci+ zasilacz.

Chłodzenie będzie wydajne.
  • Poziom 39  
    Konstrukcja płyty nie będzie przeszkodą.
  • Poziom 13  
    W jakim sensie ? Będę musiał demontować ten radiator i zamieniać na mniejszy czy jak ? Nie wiem czy ty wiesz ale on jest dość wysoki. :/
  • Poziom 21  
    Boziu widzisz i nie grzmisz ! Masz jakieś ograniczenia w górę ?
    Obudowę siekierą zwężałeś że Ci nie wejdzie ?
  • Poziom 13  
    Jeżeli chodzi o obudowę to wejdzie ale nie wiem jak z tym radiatorem no i rozstawem tych dziur do montażu
  • Poziom 13  
    no dobra a gdy już go będę mieć to zamontowanie 2 wentylatora coś obniży temperatury ?
  • Poziom 39  
    irdo38 napisał:
    no dobra a gdy już go będę mieć to zamontowanie 2 wentylatora coś obniży temperatury ?

Obniży, ale nie będzie takiej potrzeby.