Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Pro 10 Dual - Migający ekran podczas pracy

30 Cze 2013 12:08 8457 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jakiś miesiąc temu kupiłem nowy tablet "polskiej" firmy KIANO PRO 10 DUAL i już po tygodniu użytkowania sporadycznie zaczął migać mi ekran to jest powstawały jakby białe błyski od dołu do połowy ekranu. Teraz jest to bardziej uciążliwe gdyż wystarczy że włącze menu ekran zaczyna migać ok 10 razy na sekunde. Dodam tylko że na ekranie głównym jak i ekranie blokowania nigdy mi sie to nie zdarzyło. Moim zdaniem jest to wina oprogramowania, chociaż może to też być przez procesor graficzny. Dodam tylko że tablet ma wgranego androida 4.1.1 Jelly bean. Robiłem powrót do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało. Piszę tutaj dlatego ponieważ na gwarancje oddałbym go tylko w ostateczności i szukam innego sposobu.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
  • Poziom 9  
    Chciałem ponowić temat ponieważ przez pół roku nie dostałem odpowiedzi.

Jeżeli ma to w czymś pomóc zamieszczam filmik w czym jest błąd: http://youtu.be/VoD74keugRo

Dodam jeszcze, że tablet nie miga na ekranie głównym i przy włączeniu np. facebooka czy dolphin browser, miga nawet przy uruchomieniu systemu.

Jeżeli nie da sie temu pomóc w domowych warunkach to mam jeszcze jedno pytanie:
    Kiano z tego co wiem ma gwarancje door 2 door i zastanawiam sie co mam w razie oddania na gwarancje umieścić w pudełu. Czy tylko tablet i podbitą karte gwarancyjną, czy musze dodawać paragon i inne rzeczy z tego tableta typu ładowarka, kabel usb itd.

Proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam,
    Krzysiek
  • Moderator Programowanie
    Skoro gwarancja jest "door2door", to pierwsze co musisz zrobić to wypełnić zgłoszenie reklamacji. Tam podasz swój dokładny adres oraz opis usterki. Następnie firma skontaktuje Cię z odpowiednim kurierem, który odbierze od Ciebie urządzenie.
    W trakcie wypełniania tego zgłoszenia, powinieneś zostać zapoznany ze wszystkimi warunkami pakowania itd.
    Czasami, nie wiem jak to jest z tą konkretną firmą, zdarza się, że nawet nie potrzeba urządzania pakować czy zabezpieczać na czas transportu i spada to na kuriera.
    Dobrym pomysłem jest także wykonać wcześniej telefon do w/w firmy i dowiedzieć się, "u źródła", jak ten proces reklamacji będzie przebiegał.
  • Poziom 10  
    Mi to wygląda na taśmę od LCD.
    Zdejmij tylną pokrywę, wypnij taśmę od LCD ze złącza, przeczyść złącze.

A jak tak mruga to próbowałeś naciskać obudowę delikatnie z tyłu ?

Moderowany przez arnoldziq:

Zgadzam się całkowicie z kolegą poniżej.
    Kolejna taka nieprzemyślana porada spotka się z konsekwencjami.

• Poziom 43  
    Bezsensowna i szkodliwa porada. Sprzęt jest na gwarancji !
  • Poziom 10  
    Może kolega napisać dlaczego porada jest bezsensowna ?
    (tylko proszę nie pisać o gwarancji - techniczne wytłumaczenie proszę!)

W mojej ocenie w 90% będzie rozwiązaniem problemu. To co autor z tą poradą zrobi należy już wyłącznie od niego.
  • Moderator Programowanie
    C-Z-K napisał:
    Może kolega napisać dlaczego porada jest bezsensowna ?

Drogi kolego.
    Widzę, że należy kolega do tej kategorii ludzi, którym gdy wysiądzie lodówka to najpierw walą dwa razy młotkiem w kompresor, zanim zadzwonią do serwisu; "bo mojemu sąsiadowi to pomogło".
    Wszelkiego rodzaju "naprawy" polegające na "wyginaniu" czy "dociskaniu" różnych elementów elektronicznych, proszę wybaczyć, ale pochodzą z epoki dojrzałego komunizmu i telewizorów"Rubin".
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem nie jest to tasma lcd poniewaz ekran miga tylko po wlaczeniu niektorych aplikacji. Moze macie jakies inne pomysly zeby nie wysylac tableta na gwarancje. Moze zna ktos strone z softem dls kiano pro 10 dual "glosniki z tylu" bo moze pomoc a nie moge go znalesc. Jak nic nie pomoze to go w poniedzialek wysylam na gwarancje (chociaz tego nie chce).

EDIT:
    Nie wiem czy to zbieg okolicznisci czy zlosliwosc rzeczy matwych ale dzis na cala noc podlaczylem tablet do ladowania i gdy go wlaczylem dla odmiany w aplikacjach w ktorych tablet nie migal miga czarnym "blyskiem"a w innych bialym.