Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy mogły uszkodzić się dwa dekodery jednocześnie?

grzechu19745 30 Cze 2013 12:10 1710 2
  • #1 30 Cze 2013 12:10
    grzechu19745
    Poziom 1  

Witam. Posiadam dekodery Cyfrowego Polsatu HD 5000 i drugi to mini.Problem zaczął się od tego ,że pewnego dnia przestały dekodery odbierać programy. Wszedłem więc na dach sprawdzić czy antena się nie przestawiła. Poruszałem trochę anteną i konwerterem i przez chwilę obraz się pojawił ale tylko na chwilę gdzie zaraz potem już więcej się nie pojawił.Gdy zacząłem ustawiać antenę miernikiem zobaczyłem ,że nie pokazuje on żadnego sygnału. Założyłem drugi konwerter(też twin) i od razu miernik pokazał mi ,że jest ok. Wyszło by na to ,że padł konwerter.Dokończyłem ustawianie anteny, sprawdziłem kable. Ale dekodery pokazują zero sygnału mocy i jakości.Podłączyłem stary dekoder który pokazuje ponad 90% sygnału. Czy to możliwe ,że stary konwerter uszodziłby dwa dekodery? Dodam ,że przywracanie do ustawień fabrycznych i resety nie pomagają.

0 2
  • #3 10 Lip 2013 11:17
    Olek II
    Moderator

Podłącz dekodery pod inną instalację. Prawie jest niemożliwe, by konwerter uszkodził dekodery. Sama budowa konwertera, nie pozwoli na takie uszkodzenia. Jeśli po podłączeniu miernika który wymaga zasilania z tunera do wskazań pokaże się sygnał, świadczy o sprawności dekodera. Konwerter mógłby jedynie zrobić zwarcie na zasilaniu przez co konwerter nie miałby zasilania co objawia się zupełnym brakiem sygnału.

0