Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D 1.3 CDTI - Nie dzialaja przednie wycieraczki, przekaznik? bezpiecz?

30 Cze 2013 12:36 6534 12
  • Poziom 7  
    Witam. Jestem wlascicielem Corsy D z silnikiem 1.3 CDTI.

Wczoraj przestaly mi dzialac przednie wycioeraczki, stanely i koniec. Tylna dziala.

Co moze byc przyczyna? Ktory przekaznik odpowiada za prace wycieraczek, a ktory beziecznik?

Jak nie to co moze byc przyczyna?

Posiada ktos wykaz bezpiecznikow i przekaznikow do tego modelu?

Dodam ze jak ruszam manetka od wycieraczek to slychac cykanie jedno w kierownicy i jedno w skrzynce bezpiecznikow w srodku kabiny.

Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedzi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    dzieki za podpowiedz. Ale to rozumiem ze mam go wyjac tak? i podlaczyc kabelki do aku na krotko tak? A jak go mam wyjac to i odkrecic wycieraczki itp ?

Sam bym, najpierw pokombinowal potem ewentuaonie pisal. ale jestem aktualnie ne emigracji i za bardzo nie mam gdzie bo mieszkam w miescie ...
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam.sprawdz bezpieczniki F23 30A, i F3 7.5A to sa zasilania na przekazniki oraz dwa przekazniki K69A i K69B przy akumulatorze, zasilanie silniczka terminal B-masa,a terminal A,E + na motor w zaleznosci od polozenia i predkosci nie podawaj napiecia na D i C.Wlacznik wycieraczek wysyla sygnal do komputera nadwozia a z tamtont sygnal na przekazniki. powodzenia
  • Poziom 7  
    Dzieki za odpowiedz, chcialem juz dzisiaj probowac robic to co napisaels, ale ku mojemu zdziwieniu wycieraczki zaczely dzialas same, tzn caly komputer musial sie zresetowac bo wszystko wrocilo do fabrycznych ustawien. A aku odlaczlem dzien wczesniej na pol godziny i sie nie zresetowal. Dziewne ale dziala to najwazniejsze
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Nie wiem jak w Corsie D ale są auta gdzie wycieraczki przednie nie załączą się jak się otworzy zamek klapy lub uszkodzi się mikrowłącznik w zamku przedniej klapy.
  • Poziom 28  
    Ale to tylko w przypadku gdzie wycieraczki mogły by zawadzić o maskę.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    LoLek85 napisał:
    Ale to tylko w przypadku gdzie wycieraczki mogły by zawadzić o maskę.

Oj mylisz się bracie. W tych vw pudłach jak toureg i im podobnych wycieraczki nie wadzą o maskę.

W corach D w silniczkach sypie się masa, która podawana jest przez zestyk dwóch bolczyków. Co do programu w D to przy otwarciu przednich drzwi automatycznie wyłącza się najszybszy bieg wycieraczek.
  • Poziom 28  
    Aleksander_01 napisał:
    przy otwarciu przednich drzwi automatycznie wyłącza się najszybszy bieg wycieraczek

Myślałem że już nic nie jest mnie w stanie zadziwić...
  • Poziom 7  
    Mnie tez :D Dzieki za odpowiedzi i pomoc. Btw to co przeczyscic te styki mas od tego silniczka?
  • Poziom 36  
    Aleksander_01 napisał:
    Co do programu w D to przy otwarciu przednich drzwi automatycznie wyłącza się najszybszy bieg wycieraczek.

Żeby woda z szyby nie nalała się po wewnętrznej stronie szyby bocznej do środka drzwi.
  • Poziom 40  
    Mam odczucie jakby co niektórych moja poprzednia odpowiedź śmieszyła.
    A to wcale nie jest śmieszne. Kiedyś, dosyć dawno przyjechała do mnie kobitka astrą H z usterką że nie pracują jej wycieraczki na najszybszym biegu. Twierdziła również że była w serwisie opla i nie mogli jej tej usterki usunąć. Oczywiście demontaż silniczka, czyszczenie masy, montaż i dalej nie chodzi na najszybszym biegu. Była tam jeszcze jakaś usterka z wycieraczkami ale sobie teraz nie mogę przypomnieć. W każdym bądź razie po czyszczeniu styku masy wszystko wróciło do normy, oprócz najszybszego biegu.
    Kobitka coś tam zapłaciła i niezbyt zadowolona z usługi pojechała. Na drugi dzień wróciła uśmiechnięta i ucieszona ponieważ naprawiłem jej jednak te wycieraczki i ma chęć dopłacić pewną kwotę. Ja mówię żeby pokazała jak chodzą na tym najszybszym biegu, ona włącza wycieraczki a tu ..zonk. Itd, itd aż w końcu znaleźliśmy przyczynę braku najszybszego biegu.

Historyjkę tą opisałem dlatego że przy nowych samochodach nawet serwis nie wiedział o co chodzi, choć dziś wydaje się to takie naturalne.

Dziś programista może zrobić różne "cuda" w samochodzie, informację aktualnego stanu samochodu ma z różnych czujników, krańcówek. Jest tylko kwestia jak on to "zszyje".
  • Poziom 7  
    i znou nie dziala :/ reset kompa nie pomogl.

Niewiem ktore to sa te dwa przekazniki K69A i K69B co napisal kolega zeby je sprwdzic.
    Podpowie ktos ktore to?