Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo N500 - Dziwne zachowanie matrycy (migotanie, zmiany kolorów)

SevSnape93 30 Cze 2013 15:23 2271 3
  • #1 30 Cze 2013 15:23
    SevSnape93
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam Lenovo N500 w wersji ze zintegrowaną grafiką. Gdy dostałem go w swoje ręce był w fatalnym stanie - w środku było bardzo dużo kurzu, pamięć ram wykazywała mnóstwo błędów i dysk mimo iż był sprawny to jego przebieg zawstydziłby nie jeden komputer. Laptop od samego momentu gdy go dostałem to miał dziwną przypadłość - nawet w bezruchu obraz migał, zmieniał kolory, zamrażał się. Na samym początku myślałem, że sprawa skończy się na wymianie taśmy matrycy i wszystko będzie działać. Jednak po kilku moich testach sam nie wiem dokładnie co powoduje usterkę. Opiszę je poniżej:

- Gdy wyczyściłem laptopa, to wszystko było w porządku. Dostał nową pastę, chłodzenie było wyczyszczone. I o dziwo problem zanikł. Pojawił się dopiero na 2 dzień.

- Krótko po naprawie gdy jeszcze problemu nie było mogłem ruszać agresywnie matrycą i nie powodowało to żadnych anomalii w wyświetlaniu obrazu.

- Laptop podczas normalnej pracy w bezruchu nie ma problemów z matrycą. Najczęściej migotanie pojawia się na programach typu 3DMark, czy nawet pełny ekran na YouTube z ustawionym 1080p.

- Podejrzewając grzanie się grafiki podłączyłem monitor przez d-sub, ustawiłem aby na matrycy i monitorze było to samo, uruchomiłem film na YouTube. Matryca szalała, a monitor spokojnie wyświetlał obraz. (Laptop stał w bezruchu).

- Podczas temperatury CPU ~40 stopni problem o wiele mniej się nasila, niż gdy ma 60-70 stopni.

Nie mam już pojęcia co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Są argumenty przemawiające za tym, iż taśma matrycy jest winna jak i przegrzanie grafiki. Proszę o pomoc.

Konfiguracja laptopa:
    Lenovo N500
    Intel Core 2 Duo T5870 (wcześniej był T3200)
    3GB DDR2 (w kościach 2GB i 1GB)
    320GB WD SATA - nowy.
    Windows 7 Home Premium SP1 wraz z najnowszymi sterownikami do chipsetu a także grafiki.

0 3
  • #2 30 Cze 2013 15:28
    adamadi33
    Poziom 43  

Migotanie podświetlania czy też treści wyświetlania?

0
  • #3 30 Cze 2013 15:32
    SevSnape93
    Poziom 2  

Całej treści, czasem jest efekt falowania obrazu, czasem jakby zamrażał się i robił się coraz bielszy, a także występuje problem taki, że ginie np połowa obrazu a druga połowa normalnie wyświetla obraz.

0
  • #4 30 Cze 2013 15:33
    miecho18
    Spec od komputerów

Podaj oznaczenie kodowe płyty.

0