Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linksys wrt160nl - Dzielenie prędkości internetu

30 Cze 2013 16:03 789 1
  • Poziom 10  
    Siema ;]
    Jako że u mnie w domu w sieci jest zazwyczaj sporo urządzeń jednocześnie wykorzystywanych chciałem jakoś podzielić prędkość internetu między nich. Ilość tych urządzeń waha się między ok 3-7 więc jeżeli wszystkie urządzenia korzystają z internetu, to często zdarza się że na jakimś komputerze włączę pobieranie przez firefoxa i "zżera" ono całe łącze. Mam router linksys wrt160nl i chciałbym, abyście mi powiedzieli jak mogę ustawić coś takiego, że rozdziela internet na wszystkich po równo (natomiast w przypadku gdy ktoś nie wykorzystuje w ogóle lub w pełni przydzielonej mu prędkości, to "idzie" ona do reszty).
    Jako dodatkowe pytanie (na razie mało istotne) chciałem się zapytać czy jest możliwość prostego rozdzielania transferu na pojedynczym urządzeniu. Kiedy pobieram przez torrenty, to mogę sobie ustalić ile internetu mi wykorzystuje (niestety tylko w KB/s a nie procentach), jednak pobierając przez przeglądarkę domyślnie wykorzystuje całe. Da się to rozdzielać w procentach dla poszczególnych aplikacji? Korzystam z linuxa a inni z windowsa, więc jak znacie nazwę czegoś co rozwiąże problem to możecie podać ;]
    Pozdro ;d
  • Poziom 43  
    Wgraj Gargoyle PL do routera - szczegółów szukaj na http://eko.one.pl
    Konfiguracja jest prosta, zakładka "Limity transferu" albo "QoS".

Inne wyjście to instalacja programu NetLimiter (darmowa wersja może nie wystarczyć).