Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia - Po wymianie sprzęgła pedał sprzęgła wpada w podłogę.

tomaszeknce 30 Jun 2013 19:27 13371 10
 • #1
  tomaszeknce
  Level 12  
  Witam mam taki problem po wymianie sprzęgła po dłuższym postoju blokuje się skrzynia biegów oraz pedał sprzęgła po wciśnięciu nie podnosi się i skrzynia się blokuje po podważeniu pedału sprzęgła nogą wszytko potem jest dobrze tylko tak jak by po zmianie biegu i puszczeniu sprzęgła pod sam koniec jak by delikatnie blokowało coś. Sprzęgło jest hydrauliczne..
 • Helpful post
  #3
  robin161
  Level 25  
  Zapowietrzony wysprzęglik lub koniec jego żywota.
 • #4
  tomaszeknce
  Level 12  
  nie wiem bo odebrałem samochód wczoraj z warsztatu i dziś odkryłem tą wadę, ale coś odpowietrzali ponieważ dolewali płynu hamulcowego jutro do nich jadę tylko chciałem się dowiedzieć co z nimi gadać żeby sprawdzili ale chyba nie koniec wysprzęglika ponieważ przed wymianą wszystko było okej tylko nieraz nie chciała wejść jedynka coś jak by ją blokowało.
 • Helpful post
  #5
  robin161
  Level 25  
  To niech poprawią fuszerę bo źle odpowietrzyli - poszli na skróty (mają odpowietrzyć wysprzęglik). Poszukaj na forach temat: "Fabia odpowietrzanie sprzęgła" to będziesz wiedział w czym rzecz.
 • #6
  andrend
  Level 26  
  Kolego przy wymianie sprzęgła wysprzęglik się tylko odkręca wygląda na to że jest on uszkodzony.
 • #7
  tomaszeknce
  Level 12  
  Aktualnie okazało się że padł przewód bo chyba źle dokręcili narazie to wymieniają zobaczymy czy to będzie to mam nadzieje że nie uszkodzili wysprzeglik
 • #8
  robin161
  Level 25  
  andrend napisał:
  Quote:
  Kolego przy wymianie sprzęgła wysprzęglik się tylko odkręca...

  tylko? A część na końcu wysprzęglika przy przewodzie do czego służy?
 • #9
  tomaszeknce
  Level 12  
  Okazało się że nie było uszczelnienia w wysprzęgliku, mówili że nie było ale pewnie sami zapieprzyli i nie dali wszystko zrobione oczywiście gratis teraz obserwuje czy nie cieknie
 • #10
  jarciu_11
  Level 20  
  Zaraz zapieprzyli może zapomnieli. Tylko ten się nie myli co nic nie robi bądz stoi obok.
 • #11
  tomaszeknce
  Level 12  
  Jak dla mnie to nic się nie stało bo odrazu naprawili i nie mieli nic do tego, wszystko miło i elegancko zrobione ale wiesz jak dajesz coś do roboty to chcesz mieć odrazu zrobione bo jak bym na przykład gdzieś był w trasie i mi zablokowało sprzęgło to tylko laweta, ale dalej będę do nich jeździł bo spoko serwis tylko muszą mniej zapominać temat do zamknięcia.