Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON AVR 1803 - Amplituner zawiesza się po wyborze źródła dźwięku.

30 Cze 2013 21:38 1938 2
  • Poziom 2  
    Brak pilota. Amplituner otrzymałem dzisiaj w takim stanie, nie wiem jak doszło do awarii. Odpalam przez przytrzymanie przycisków surround back i tone defeat przy wciskaniu on/standby. Po włączeniu chwilowo działają wszystkie przyciski przedniego panelu. Jeśli wybiorę radio wszystko jest ok. Jeśli wybiorę np. phono zawiesza się - nie reaguje na żadne pokrętło ani przycisk (poza on/standby), ale dźwięk odtwarza (tylko z głośnością radia, nie da się jej już zmienić).
    Jakieś pomysły którędy droga? Co sprawdzić w pierwszej kolejności?
    Nie mogę znaleźć żadnego kompatybilnego pilota i nie widzę dostępnego oryginału (RC 917). Jeśli ktoś wie jaki model będzie współpracował z góry dziękuję za pomoc. Jutro spróbuję skontaktować się z serwisem Denon i dowiem się co sugerują. Jakiś pomysł na serwis we Wrocławiu który mógłby podołać problemowi?
  • PCBway
  • Poziom 18  
    Uniwersalny pilot, np. Logitech Harmony najtańszy z serii obsługuje większość dostępnych na rynku sprzętów.
    Co do zawieszania, być może gdzieś coś nie styka (połączenia pcb, taśmy - szczególnie do panela przedniego) lub zaśniedziało, na jedno wyjdzie.
    Spróbuj też zresetować:
    Odłącz urządzenie z sieci na 30 sekund, podłącz, a następnie przytrzymaj "zone2" + "surround back" i naciśnij jednocześnie "on/standby".
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Sprawdzałem reset, bez poprawy. Dzięki za informacje o pilocie. Czy ewentualnie jakiś tańszy pilot uniwersalny obsługuje ten amplituner, nie wiem czy uda się postawić diabła, więc nie chcę się jeszcze ładować w koszta. Oddam do sprawdzenia te styki. Jakieś inne pomysły na możliwe przyczyny? Eprom czy inne cuda na które warto zwrócić uwagę? Sytuacja nie zmienia się z czasem, ani radio nie przestaje działać ani phono nie zaczyna działać godzinę po włączeniu.