Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Icom IC-R6 - Czy można zaprogramować tryb duplex dla krawędzi skanowania?

30 Cze 2013 23:45 1179 1
  • Poziom 10  
    Witam,

Czy w skanerze IC-R6 da się zaprogramować dla krawędzi skanowania opcję duplex oraz opcję offset (przesunięcie częstotliwości)? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Z polskiej instrukcji wynika, że można zaprogramować te opcje, z angielskiej również to wynika, jednak nie programują mi się one.

Przy pojedynczej częstotliwości programowanie tych opcji działa.

Postępuję zgodnie z instrukcją, tj. w trybie VFO wybieram częstotliwość, np. 150MHz, przytrzymuje przycisk TS/SET przez 1 sek. i wchodzę w ustawienia. Za pomocą pokrętła DIAL wybieram opcję DUP i ustawiam +DUP, oraz opcję OFFSET i ustawiam na żądanie przesunięcie. Późnej zapisuję na pozycji 00A przyciskając V/M przez 1 sek. aby wejść do pamięci, i znów V/M aby zapisać, wyświetla się 00B i przechodzi do trybu VFO. W trybie VFO wybieram częstotliwość, np. 160MHz i znów zapisuję, tym razem na pozycji 00B przyciskając V/M przez 1 sek. aby wejść do pamięci, i znów V/M aby zapisać. I niby wszystko ok, ale...

jeśli w trybie VFO wyłączę opcję DUP, to przy skanowaniu krawędzi nie ma już zapisanych tych opcji. Czy jest jakiś sposób, aby to zaprogramować, czy w instrukcji piszą bzdury i można jedynie te opcje programować dla pojedynczych częstotliwości?

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    ...
    W instrukcji nie piszą bzdur (a jak piszą, to znaczy że autor instrukcji źle przetłumaczył lub został zmuszony do napisania instrukcji dla urządzenia o którym nie ma zielonego pojęcia), tylko ty chciałeś nagiąć funkcję do własnych celów (nie wiem i chyba nie tylko ja po co Ci duplex na kanałach xxA/B - chyba że próbowałeś bluefreq. tam zapisać.) i przekombinowałeś.
    Offset programujesz na kanałach z zakresy 000-999.
    Kanały 00A/B-25A/B jedynie służą do liniowego skanowania wycinka pasma. Po co skanować od 0.15MHz do 1309MHz jak możesz ustawić np. od 144.00000MHz do 145.98750MHz z krokiem 12.5kHz.