Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Suszarka Electrolux EDI96150W-wyłączyła się w trakcie pracy nie daje się włączyć

01 Lip 2013 08:29 7830 4
 • Poziom 12  
  Witam.

  Poproszę bardziej doświadczonych Forumowiczów o pomoc. Suszarka Electrolux EDI96150W wyłączyła się w trakcie pracy i nie daje się ponownie włączyć. Po przejrzeniu archiwum elektrody podejrzenie padło na moduł sterujący. Objawy typowe: przepalony rezystor zabezpieczający 47Ω, sterownik na LNK304. Niestety po wymianie w/w rezystora oraz LNK304, diody prostowniczej za rezystorem - suszarka wciąż nie działa (jedyna różnica - rezystor zabezpieczający nie jest już przepalany).

  Na płycie są trzy dławiki, jeden z nich ma zerową rezystancję, pozostałe dwa wykazują okolo 30 omów. Diody półprzewodnikowe nie są zwarte - wg omomierza zachowują się prawidłowo. Niestety nie potrafię odczytać symboli (google nie pomoga) - diody mają następujące oznaczenia: U242V oraz PJ74GS1M.

  Wczytałem się w kartę katalogową LNK304 i wydaje mi się (mogę się mylić, bo przetwornice to nie "mój temat"), że akurat w tym sterowniku pracuje on w jakiejś dziwnej konfiguracji - niezgodnej z pdf-em.

  Niestety moja wiedza na tym etapie się kończy - jeżeli ktoś z Kolegów lub Koleżanek może pomóc lub naprowadzić na właściwy trop - będę bardzo wdzięczny.

  Zdjęcia sterownika:
  Suszarka Electrolux EDI96150W-wyłączyła się w trakcie pracy nie daje się włączyć Suszarka Electrolux EDI96150W-wyłączyła się w trakcie pracy nie daje się włączyć

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Podłącz zasilanie zewnętrzne np. z zasilacza.
 • Poziom 12  
  OK, tylko gdzie podłączyć to zasilania, do modułu? Zasilanie (230V) jest podawane, natomiast moduł się nie załącza, ponieważ pozostałe elementy (np. procesor) nie są zasilane niskim napięciem - sprawdziłem z kartą katalogową - na pinach procesora, na których powinno być 5V - nie ma nic. Problem jest z przetwornicą - tak sądzę.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  bogdanh napisał:
  tylko gdzie podłączyć to zasilania, do modułu?

  Niewątpliwie.
  bogdanh napisał:
  na pinach procesora, na których powinno być 5V

  No to wystarczy prześledzić do którego kondensatora elektr. biegną i pod niego wpiąć się z 5V.
  bogdanh napisał:
  Problem jest z przetwornicą - tak sądzę.

  Tys prowda.
 • Poziom 12  
  Dzięki pomocy kolegi peter falk suszarka powróciła do życia.

  Temat zamykam i jeszcze raz dziękuje za pomoc i zainteresowanie.

  Pozdr.
  bogdankom