Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD na VHS. Jak przegrać film z płyty na kasetę?

05 Mar 2005 11:11 2633 17
  • Poziom 10  
    jak przegrac film z DVD na kasetę VHS
    w serwisie JVC powiedzieli mi że sie nie da.
    jak podłączyć DVD007 Emperor Manta do magnetowidu JVC HR-J790?
  • Poziom 25  
    Człowieku musi się dać napisz jakie masz wyjścia i wejścia w DVD i magnetowidzie.
  • Poziom 10  
    L1 IN/OUT L2 IN/DECODER I Z PRZODU 3CINCHe
    próbowałem wszystkie sposoby
    i albo jest czarny obraz na nagranej kasecie albo coś widać ale czrnobiało i przerywa
  • Poziom 12  
    teraz powiedz mni jeszc ejedna rzecz nagrywasz z kompa czy z DVD bo jak DVD-rom w kopie to pozostaje tylko podłaczyc kabel
  • Poziom 22  
    Czyli masz 2x EURO i 3x czincze (audio + lewy+prawy kanał. Łączysz z DVD wyjście VIDEO z wejściem VIDEO IN w wideo. Jeżeli wideo masz MONOFONICZNE to wykorzystujesz tylko jedno wyjście audio z DVD L lub P kanał. Jeżeli masz wejsćie EURO w Magnetowidzie to sprawa jest jeszcze prostsza.
    Jeżeli masz przejściówkę EURO - czincz to może ona być dwóch rodzajów EURO-wyjście czincz-wejscie lub na odwrót. Wtedy jak nie bedziesz miał sygnału to musisz przelutować kabelki w inne miejsca w złączce EURO.
  • Poziom 25  
    piertrek napisał:
    L1 IN/OUT L2 IN/DECODER I Z PRZODU 3CINCHe
    podejrzewam że te wyprowadzenia opisałeś z magnetowidu, a co masz w DVD? jeżeli masz Euro to musisz to połączyć kablem EURO-EURO jeżeli już tak robiłeś to wymień ten kabel może być uszkodzony, albo może miałeś na wyświetlaczu magnetowidu ustawiony kanał, to wtedy nie nagrasz na wyświetlaczu musi być np. L1 lub L2
  • Poziom 10  
    to wszystko co piszecie to próbowałem i opisałem
    nie nagrywa
    są jeszcze jakies ustawienia w magnetowidzie
    ale je też przestawiłem
    a w DVD mam 1 EURO i wyjście jak z kina domowego 6 CHINCH
    i jeszcze jeden CHINCH video
    też próbowałem
    nie nagrywa

Dodano po 28 [minuty]:

zmieniłem kabel EURO
    zmieniłem wejście w magnetowidzie
    zmieniłem na wyświetlaczu na L1 i na L2
    idalej nagrywa skaczacy obraz czarnobiały
    dodam że chce przedrac divXa

Dodano po 2 [minuty]:

wisnia_18 napisał:
    teraz powiedz mni jeszc ejedna rzecz nagrywasz z kompa czy z DVD bo jak DVD-rom w kopie to pozostaje tylko podłaczyc kabel

pisałem że DVD odtwarzacz nie z kompa
  • Poziom 25  
    A próbowałeś nagrać coś z np. kablówki czy naziemnej Tv jak dalej to samo to świadczy tylko o jednym uszkodzony magnetowid, myśle że też próbowałeś nagrać na innej kasecie, a może magnetowid potrzebuje czyszczenia?
  • Poziom 10  
    Danieloos napisał:
    A próbowałeś nagrać coś z np. kablówki czy naziemnej Tv jak dalej to samo to świadczy tylko o jednym uszkodzony magnetowid, myśle że też próbowałeś nagrać na innej kasecie, a może magnetowid potrzebuje czyszczenia?

próbowałem kaseta jest dobra i magnetowid też
    z naziemnej nagrał normalnie bez problemów
  • Poziom 26  
    No to pokombinuj jeszcze inaczej! Włącz kasete na play i uzywajac tylko przewodu antenowego znajdz obraz z video na ekranie telewizora......jesli to poszło to teraz podłącz kabel euro czy ew. cincze MIEDZY WIDEO A DVDi po włączeniu funkcji stop w magnetowidzie i przełączeniu wejścia TUNER/AUX I PO WLACZENIU DVD POWINIENES ZOBACZYC OBRAZ Z DVD na ekranie telewizora ale przez magnetowid. Potem rec i działa inaczej nie będzie . Chyba że masz płytę z kodem......ale to inny rozdział
  • Poziom 22  
    Jeżeli dobrze podłączysz DVD do IN wideo, dodatkowo na TV puścisz sygnał z OUT wideo i jak będziesz miał na telewizorze dobry obraz Z DVD to nie jest możliwe żeby CI dobrze nie nagrywało. Chyba że masz uszkodzone wideo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    proponuje sprawdzic podlaczenia na dwa sposoby bez nagrywania:

- DVD(Manta) -> VCR(JVC) -> TV (przepuscic sygnal przez magnetowid)
    - DVD(Manta) -> TV

jesli tylko przy pierwszym podlaczeniu obraz jest cyklicznie znieksztalcany to byc moze daje o sobie znac zabezpieczenie Macrovision (nie znam tego sprzetu, nie wykluczone ze takowe posiada) wprowadzajac 'zamieszanie' do automatyki AGC magnetowidu
    Czy aby napewno to jest film DivX na plycie DVD (nosnik DVD-R/W lub DVD+R/W) a nie zwykly film DVD ?

http://www.digital-digest.com/dvd/articles/macrovision_general.html
  • Poziom 10  
    WojtasJD napisał:
    proponuje sprawdzic podlaczenia na dwa sposoby bez nagrywania:

- DVD(Manta) -> VCR(JVC) -> TV (przepuscic sygnal przez magnetowid)
    - DVD(Manta) -> TV

jesli tylko przy pierwszym podlaczeniu obraz jest cyklicznie znieksztalcany to byc moze daje o sobie znac zabezpieczenie Macrovision (nie znam tego sprzetu, nie wykluczone ze takowe posiada) wprowadzajac 'zamieszanie' do automatyki AGC magnetowidu
    Czy aby napewno to jest film DivX na plycie DVD (nosnik DVD-R/W lub DVD+R/W) a nie zwykly film DVD ?

http://www.digital-digest.com/dvd/articles/macrovision_general.html

sygnał po przepuszczeniu przez magnetowid jest prawidłowy tylko nie nagrywa własciwie
    a film to divX na CD-RW
    DVD->TV też odbiera normalnie
    tylko nie można nagrać normalnie
    czy mozliwe jest że jest zakodowany i dlatego go nie nagram?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    sygnał po przepuszczeniu przez magnetowid jest prawidłowy tylko nie nagrywa własciwie
    a film to divX na CD-RW
    DVD->TV też odbiera normalnie
    tylko nie można nagrać normalnie
    czy mozliwe jest że jest zakodowany i dlatego go nie nagram?

czyli nawet nie DVD; aby sie upewnic przydalby sie drugi magnetowid (zamiast obecnego) i ponownie sprawdzic ; by sprawdzic istniejacy magnetowid trzeba zamiast Manty podlaczyc inne zrodlo (wyj.TV karty, wyjscie liniowe TV, itp.) i to tym samym kablem.

Niestety nie wiem jak zachowuja sie tego typu sprzety gdy odtwarza sie 'niestandardowy' material jak DivX/XviD; nie zdziwilbym sie gdyby to byla komercyjna plyta _DVD_ czy VCD/SVCD.
    Kiedys (napewno do tej pory sie stosuje) mialem problem z przegraniem VHS -> VHS z wypozyczalni - efekt to cykliczne sciemnanie/rozjasnianie obrazu i chyba czasem stawal sie czarno-bialy. Do pozbycia sie problemu uzywalo sie niezbyt skomplikowanego ukladziku.
  • Poziom 10  
    podłączyłem inny magnetowid SONY modelu nie pamietam
    efekt był trochę inny: Obraz nagrany był carno biały ale już nie skakał
    ale to nie to co bym chciał i próbowałem też z innymi płytami
    nie wiem co jeszcze można wiecej sprawdzić
  • Poziom 22  
    Spotkałem się z podobnym przypadkiem. Kumpel ma aparat cyfrowy Samsunga i po podłączeniu go do TV samsunga zdjęcia są super. Jednak jak zrobi to samo na Panasonicu i Philpsie to obraz jest czarnobiały!!! Nie znam się dokładnie na standardzie sygnału VIDEO, ale wyczuwam tu jakiś monopolik.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiazałem sam ale dzieki wszystkim za zainteresowanie.

W DVD w menu(menu sie włącza przyciskiem setup)nie wiem dlaczego :)
    trzeba przestawić:
    TV TYPE -> PAL
    a VIDEO OUTPUT -> S-Video

nagrywa pięknie w kolorach i jest super nareszcie

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Czy wszystkie odtwarzacze stacjonarne mają zaimplementowane Macrovision?