Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw t4 - szyberdach demontaż naprawa

kocur89 01 Lip 2013 10:03 1584 4
  • #1 01 Lip 2013 10:03
    kocur89
    Poziom 15  

Witam! mam t4 z szyberdachem, który jest niesprawny. Jest to prosty mechaniczny szyberdach otwierany i zamykany za pomocą pokrętła. Problem jest taki, że owe pokętło obraca sie swobodnie w jedna i druga strone ale nie unosi ani szyberdachu. Mam wrażenie ze coś sie tam urwało. Moje pytanie jakie czynności musze wykonać żeby dobrać sie do tego mechanizmu i jakie mogą być koszty naprawy.

0 4
  • #2 01 Lip 2013 10:14
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Wydaje się ,że masz po urywane zębatki na tym pokrętle ,trzeba pokrętło odkręcić powinno być przykręcane :idea: ale lepiej dodaj fotke będzie wiadomo o co chodzi :idea:

Moderowany przez Pawel wawa:

Widzę, że Koledze naprawdę ciężko zrozumieć, że na forum piszemy, mając znajomość w temacie. Tu piszemy jak wiemy, nie co wiemy. To jest ostatnie upomnienie, następnym razem - ostrzeżenie, kończące Kolegi udział na forum. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #3 01 Lip 2013 13:01
    kocur89
    Poziom 15  

Po częsci masz racje:) Na śrubie, która wkręca sie powodując zamykanie/otwieranie szyberdachu urwało sie zabezpieczenie przez co wkręciła sie za daleko i spadła z pokrętła. Przykleiłem pokrętło na stałe.

0
  • #4 01 Lip 2013 13:06
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Źle zrobiłeś wklejając na stałe. To musi być skręcone z zabezpieczeniem, z uwagi na duże siły jakie występują podczas pracy mechanizmu. Ten sposób "naprawy", który zastosowałeś spowoduje dalsze uszkodzenia (wytarcie materiału).

0
  • #5 01 Lip 2013 14:18
    kocur89
    Poziom 15  

Nic nie spowoduje ponieważ fabrycznie było to po prosty wetkniete jedno w drugie, ale z racji tego ze zabezpieczenie na plastikowej srubie sie wytarło, śruba ta wkrecałą sie za daleko powodując rozłączenie pokretła, ze śrubą.Teraz pokrętło ze śrubą sie nie rozłącza i dzięki temu śruba róznież za daleko się nie wkreca. Problem jaki moze powstać to trudność w demontażu, ale i na to mam radę :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo