Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa B 1,0 '99 nie pali po postoju

martbrzos 01 Jul 2013 11:09 1989 4
    martbrzos
    Level 2  
    Witam,

Mam problem z Cosą. Nie zapala po dłuższym postoju a wczoraj zgasl i padł. w sobotę odebrałam go od mechanika, rozłożył ręce i powiedział ze się podaje. w miedzy czasie zrobił/ wymienił: czujnik położenia wału korbowego, świece zapłonowe, zawory wtryskowe, uszczelkę pod pokrywą zaworów. Sprawdził: cewkę zapłonową, pompę paliwa, ciśnienie paliwa na listwie, przepływomierz, ustawienie rozrządu. Powiedział, że samochód powinien chodzić idealnie, ale tak nie jest.
    Jak postoi nie odpali na paliwie, jedynie na gazie. jak już po wielkich męczarniach odpali to cały dzień jakoś pali bez problemu, ale muszę go odpalać co jakieś 3, 4 godziny bo znowu problem się pojawia.
    Nie wiem co zrobić, dziś mąż stawia go do innego mechanika. obawiam się, że nic się nie zmieni. ponieważ poprzedni był u 2 innych się dowiedzieć i nie wiedzą co jest.
    powiedział nam, że wszystko jest sprawne ale w całości nie działa jak powinno.
    pomocy!!!!!
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak nam danych: Jakie jest ciśnienie na listwie, czy wtryski benzynowe mają wysterowanie, czy wtryski ładnie rozpylają paliwo, jaka jest instalacja gazowa i czy gaz nie wydostaje się do kolektora dolotowego, czy sprawdzono szczelność dolotu, odczyty z przepływomierza - żądane i obecne... to na początek.
    Szuler17
    Level 22  
    Niech zmierzą ciśnienie oleju. Być może po dłuższym postoju olej ścieknie ze szklanek i nie otwierają się zawory do końca.
    martbrzos
    Level 2  
    Witam, daliśmy ją do mechanika... we wtorek zadzwonił, że zrobione wszystko gra. pojechaliśmy po nią i okazało się, że jednak nie. nawet nie wiem co on robił... mówił jakaś nazwę, wyliczył koszt 150 zł i stwierdził, że w tym stanie nam nie odda.. pomocy
    kortyleski
    Level 42  
    Ciśnienie paliwa!!!! Zmierzone manometrem. Temperatura silnika - z testera. Test czy odpali na "wspomaganiu" plakiem. No i odłącz gaz coby nie fałszował.