Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada - Prędkości na moim łączu coś jest nie tak

wujek32 01 Jul 2013 12:06 1701 9
    wujek32
    Level 8  
    Witam otóż posiadam usługi neostrady od wrzesnia 2012 roku "OPCJA DO 10MB" po pierwszym połączeniu z ADSL synchronizował na 2.5mb , ostatnio tak 2-3 tygodnie temu coś się stało musiałem od nowa konfigurować router i moja prędkość wyniosła 1.3mb zadzwoniłem do neo i przyjechali i powiedzieli że " Stabilizator zapiął prędkość na 1.3mb i nic się z tym nie da zrobić " A ja wczesniej mialem 2.5mb , teraz "Dzisiaj" moja synchronizacja wyniosła 1.9mb poprawił się download. Nie wiem dlaczego Może mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić żebym miał to 2mb ??

Dane mojej lini :

Mode: ADSL2+
    Line Coding: Trellis On
    Status: No Defect
    Link Power State: L0

Downstream Upstream
    SNR Margin (dB): 15.1 7.5
    Attenuation (dB): 59.0 29.8
    Output Power (dBm): 7.5 12.8
    Attainable Rate (Kbps): 3892 740
    Rate (Kbps): 1920 639
    MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 68
    B (number of bytes in Mux Data Frame): 60 19
    M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 8
    T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 1
    R (number of check bytes in FEC Data Frame): 16 16
    S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 1.0000 7.6108
    L (number of bits in PMD Data Frame): 616 185
    D (interleaver depth): 64 8
    Delay (msec): 16 15

Super Frames: 209055 209053
    Super Frame Errors: 2 1
    RS Words: 13588576 1776950
    RS Correctable Errors: 677 0
    RS Uncorrectable Errors: 22 N/A

HEC Errors: 2 0
    OCD Errors: 0 0
    LCD Errors: 0 0
    Total Cells: 15384014 5119003
    Data Cells: 8990156 631407
    Bit Errors: 0 0

Total ES: 1 1
    Total SES: 0 0
    Total UAS: 14 1792

Wcześniej miałem internet z netii 2mb i cały czas bez przerywania wszystko śmigało... Teraz coś się stało.. co robić ??

PS. A nie mogą oni tego stabilizatora jeszcze raz puścić żeby zapiął prędkość na 2mb?? :( Wiecie jest różnica tego 0.6mb ale zawsze to cos.. mieszkam w takim mieście 20tys+ że nawet neta nie mogę mięć 10 tylko muszę się z 2 męczyć...
    webcenter21
    Level 11  
    Witam,
    u mnie synchronizacja w dół jakieś 6 miesięcy temu była do 10Mbit, lecz teraz jest około o 50% mniejsza, dzwoniłem do orange i powiedzieli, że prawdopodobnie stało się tak przez wyładowania atmosferyczne, monterzy mają coś tam kombinować.
    w tej chwili ściąga do 4 Mbit a wcześniej do 8;)
    terrade
    Level 36  
    wujek32 wrote:
    "OPCJA DO 10MB"
    Od 1 do 10.
    wujek32 wrote:
    ostatnio tak 2-3 tygodnie temu coś się stało musiałem od nowa konfigurować router i moja prędkość wyniosła 1.3mb
    Nic się nie stało, zadziałał DLM (stabilizator), bo zauważył kłopoty na linii.
    wujek32 wrote:
    teraz "Dzisiaj" moja synchronizacja wyniosła 1.9mb poprawił się download.
    Albo zrestartowali DLM albo DLM odpuścił (robi tak gdy widzi poprawę, a obecna ilość błędów jest bardzo mała, tylko z jakiego okresu? ale może odpuścić bardziej).
    wujek32 wrote:
    Wcześniej miałem internet z netii 2mb i cały czas bez przerywania wszystko śmigało... Teraz coś się stało.. co robić ??
    Dawniej na BSA nie było DLM-u, ale w czasie się nie cofniesz i nie przedłużysz umowy bezterminowo, jedyna szansa to Netia LLU (ale raczej nie masz dostępu).
    wujek32 wrote:
    PS. A nie mogą oni tego stabilizatora jeszcze raz puścić żeby zapiął prędkość na 2mb??
    Mogą, coraz większej ilości osób udaje się wywalczyć restart "stabilizatora", (chyba) najlepiej składać reklamację przez www (np.chat itp.) i tam wcisnąć kłamstwa (lub prawdę) o rzekomych naprawach (masz ułatwione zadanie bo miałeś wizytę monterów), ostatnio jeden skłamał o wymianie 150 m kabla i się udało. Jednak DLM będzie działał dalej więc nie widzę sensu tego robić w twoim przypadku (co innego gdy komuś brutalnie obetnie z np. 9 na 1.2 Mb/s), będziesz miał ~2.5 Mb/s pierwszego dnia i bardzo dużą ilość błędów za które DLM da "karę".
    webcenter21
    Level 11  
    A ja mam takie pytanie.
    Posiadam router winstars ws-wn513n1 i chciałbym go podłączyć bezpośrednio pod neostrade końcówką rj-11, lecz ten router nie ma tego wtyku. W ustawieniach jest możliwość ustawienia neostrady, ponieważ jest pppoe. Treść z opcji gateway:

In this mode, the device is supposed to connect to internet via ADSL/Cable Modem. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client , L2TP client or static IP.
    wujek32
    Level 8  
    No dobra , od września 2012 roku mam neostradę. Na początku czerwca były pierwsze problemy i prędkość spadła do 1.3mb. Dlaczego ? Przez ponad pół Roku miałem 2.5mb a teraz nie mogę mieć ? Nie rozumiem tego może mi ktoś powiedzieć jaki internet wgl na moim łączu jest dostępny ??
    vonamatas
    Level 21  
    webcenter21 wrote:
    In this mode, the device is supposed to connect to internet via ADSL/Cable Modem. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client , L2TP client or static IP.

A jakie jest pytanie?
    Router może współpracować z modemem ADSL, i tego przypadku dotyczy anglojęzyczny tekst (w skrócie).

wujek32 wrote:
    Nie rozumiem tego może mi ktoś powiedzieć jaki internet wgl na moim łączu jest dostępny ??

Od 1 do 10 "mega".
    Reszta zajmuje się DLM. Poczytaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2597767.html
    zresztą dwa posty wyżej też masz objaśnienie działania DLM.
    wujek32
    Level 8  
    Zwracam uwagę że problem dotyczy prędkości , nie wiem dlaczego inni użytkownicy tutaj piszą o swoich problemach. Załóżcie własne tematy. Ja chce się dowiedzieć czy jest możliwość na moim łączu 2mb ?
    vonamatas
    Level 21  
    wujek32 wrote:
    Ja chce się dowiedzieć czy jest możliwość na moim łączu 2mb ?

Tak i nie.

Quote:
    Dane mojej lini :

Mode: ADSL2+

Downstream Upstream
    SNR Margin (dB): 15.1 7.5
    Attenuation (dB): 59.0 29.8
    Output Power (dBm): 7.5 12.8
    Attainable Rate (Kbps): 3892 740
    Rate (Kbps): 1920 639

od strony technicznej: wykonalne (router pokazał prognozę, w przybliżeniu tyle linia "wyciągnie"). Ale uwzględniając DLM - mało realne. To znaczy możesz się wykłócać o ustawienie "na sztywno" jakiejś prędkości, i być może nawet ci się uda. Z tym że za jakiś czas będzie dowolny misz-masz (jak to w tepsie bywa), skasują ustawienia portu, i wrócisz do parametrów ustawianych przez DLM.
    wujek32
    Level 8  
    Czyli mogę do nich dzwonić i się kłócić żeby zrobili coś w kierunku tego co miałem na początku czyli tych 2mb+ ??
    Orange_Ekspert
    Level 2  
    @wujek32, usługa Neostrada jest u Ciebie świadczona zgodnie z warunkami umowy w opcji do 10 Mb/s. Na linii rzeczywiście działa tzw. stabilizator, który ma na celu dostosowanie prędkości usługi internetowej do panujących w danej chwili warunków technicznych. Oznacza to, że zmiana tej opcji spowodowałaby utratę stabilności usługi. Zaznaczam, że stabilizacja odbywa się automatycznie. Każde rozłączenie Twojego połączenia ma negatywny wpływ na prędkość Neostrady.