Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NC+ bład hdcp przy podłączeniu przez hdmi

panicz9 01 Jul 2013 13:34 15024 7
    panicz9
    Level 15  
    Jak podłącze dekoder do tv przez kabel hdmi to pokazuje mi sie bład hdcp, jeśli podłacze dekoder kablem component to nie bedzie pokazywać mi juz tego błedu i czy obraz bedzie w HD?
    tronics
    Level 38  
    Pamiętam, że podobny problem rozwiązałem odpowiednią kombinacją kolejności załączenia TV/dekoder, ale jak dokładnie nie jestem teraz sobie w stanie przypomnieć. Radzę pokombinować. HDMI jest cyfrowy, a component analogowy więc ciut bardziej narażony na zakłócenia (YPbPr)
    panicz9
    Level 15  
    Próbowałem tak jak piszesz lecz niestety to nie pomaga :( obraz jest na kilka sekund i pojawia sie błąd :(
    User removed account
    User removed account  
    VooVoo
    Level 34  
    panicz9 wrote:
    Próbowałem tak jak pijesz lecz niestety to nie pomaga :( obraz jest na kilka sekund i pojawia sie błąd :(
    Jak długi jest ten kabel? Próbowałeś na innym porcie?
    panicz9
    Level 15  
    kabel bardzo długi nie wiem dokładnie ile ma ;) niestety mam tylko jeden port hdmi bo to stary tv :(
    VooVoo
    Level 34  
    Spróbuj podłączyć krótki kabel 1m góra 1,5m.
    vako87
    Level 9  
    Temat trochę stary ale dodam swoje 3 grosze.
    Dekodery ADB n/nc+ chronią programy HD protokołem HDCP. Jeśli telewizor nie obsługuje protokołu HDCP (to w pierwszej kolejności należy sprawdzić) to pozostaje podpięcie dekoder kablem YPbPR (component). Obraz będzie w HD, ale razem z dźwiękiem zamiast jednego kabla będzie ich pięć.

Wyjście YPbPr mają jedynie starsze dekodery ADB. Nowsze jak np. małe bez wyświetlacza czy najnowszy mediabox+ nie posiadają tego wyjścia. Wówczas rozwiązaniem problemu może być zakup (dość drogiego) inteligentnego kabla HDMI.