Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Lumix DMC-FZ7 - nie działa lampa błyskowa - schemat

01 Lip 2013 14:34 3573 9
  • Poziom 37  
    Witam,
    Temat identyczny jak w tym poście:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...dmc\-fz7&sid=f5a20363ca71bbdb2cfd08210f4bc2ea
    Widać lekkie błyśnięcie podczas wyzwalania i nic więcej.
    Kondensatory ładują się do około 270 - 280V a są dwie sztuki 90 i 70uF/300V więc uznaję za prawidłowe, podstawiłem z zupełnie innej lampy (troszkę mniejszej gabarytowo i zapewne pod względem mocy) najpierw palnik i znów to samo czyli lekki błysk, potem trafo Flybacka HV od wyzwalania i też nic.
    Próbowałem wyzwalać ręcznie przez impulsowe zwieranie (tranzystora/tyrystora - cokolwiek tam jest) i również lekki błysk. Po kilku próbach napięcie na kondensatorach prawie nie spadło.
    Ktoś może poratować poradą i kawałkiem schematu bo jest tam więcej elementów niż w typowej lampie (dodatkowe RDC które nie wiem jakiemu celowi przyświecają)
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 37  
    Schemat może i w SM jest ale poglądowy i nic mi nie mówi. Widać ładnie przetwornice na 280V poglądowo i lampę ale to za mało.....
  • Pomocny post

Poziom 32  
    Witam !
    Schemat flash'a z TZ4, może się przyda:
    Panasonic Lumix DMC-FZ7 - nie działa lampa błyskowa - schemat
  • Poziom 37  
    Trochę ale to tez nie to:
    2x 22nF 1206
    1MOhm 1206
    100kOhm 1206
    Dioda jakaś (średni rozmiar miedzy 1206 a klasyczna GS1M) oznaczona 25
    Klucz w małej obudowie SMD10 nóg
    w/w elementy RDC są podpięte jakoś dziwnie pod sterownie trafem HV do wyzwolenia lampy.
    Na pewno jest to coś w tylu ze schematu szeregowe RC ale zostaje jeszcze jedno RC i D
    Masakra jakaś.

Dodano po 52 [minuty]:

Sprawdziłem wszystko co się dało i nie działa. Może jeszcze jakieś schematy albo pomysły bo nie mam już czego się złapać. Połączenia sprawdziłem na PCB oraz przelutowałem klucz i RDC. Może pojemność zasilająca trafo HV do wyzwalania lampy jest zbyt mała te 22nF? Schemat coś mówi o 33nF
  • Poziom 37  
    Dzięki, naprawione :-)
  • Poziom 9  
    kolego jak rozwiązałeś ten problem?? co miało winę?? bo mam to samo tylko w innym modelu ( lekki błysk lampy)
  • Poziom 1  
    witam
    mam przed sobą fz7 ma te same objawy i nic nie pomaga (lekko błyska)
    kolego jak rozwiązałeś problem?
    pozdrawiam
  • Poziom 37  
    A napisze wam jak to naprawić choć chciałem to zachować dla siebie. Dwa sylikonowe kable wysokiego napięcia idące w koszulce termo pękają i palnik nie ma zasilania 350V. Sprawdzenie czy są dobre polega na ich mocniejszym (z czuciem) pociągnięciu, zapewne jeden się urwie i zostanie w rękach :D