Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy polecacie komputer http://www.morele.net/komputer-morele-harcot-g2000-546465

jagooda89 01 Jul 2013 14:44 3243 27
  • [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    domio33
    Level 28  
    Nie.

Dodano po 1 [minuty]:

Zalezy czy bedziesz robil oc czy nie.

Dodano po 6 [minuty]:

Proszę tu zestaw bez oc ale z lepszą grafiką.
    Czy polecacie komputer http://www.morele.net/komputer-morele-harcot-g2000-546465

Dodano po 1 [minuty]:

A tak ogólnie to jaki budżet masz na komputer?
    luki56
    Level 39  
    Nie, źle skonfigurowany. Ile masz na PC?
    jagooda89
    Level 8  
    Max 2500
    wariato
    Level 43  
    To już lepiej coś takiego:
    Cena 2667zł jak za drogo to weź 4GB ram na początek będzie 100zł taniej.
    wariato
    Level 43  
    @up nie ma napędu więc nic nie zainstaluje. Grafika też słabsza, żeby tam chociaż 7870 siedziało to by uszło w tłumie.
    luki56
    Level 39  
    Instaluje bardzo dużo programów i jakoś ostatni raz jak używałem do tego celu napędu to było pol roku temu. Dużo gier teraz się ściąga, kupujesz sam kod ;) Weź pod uwagę że to max w tym budżecie, coś lepszego to już ponad 2500zł
    wariato
    Level 43  
    Trudno mu będzie coś pobrać bez instalacji windowsa no chyba że ma inny PC na którym przerobi windowsa z CD na bootowalnego z pendriwa.
    łatwo mówić jak ma się wszystko zainstalowane a nie zupełnie czysty dysk, sam swojego napędu użyłem ostatnio może z 2 lata temu przy reinstalacji systemu.
    luki56
    Level 39  
    W sumie to tak, ale to są groszowe sprawy.
    MrDoimer
    Level 38  
    Bierz zestaw podany przez wariato
    krapciok
    Level 13  
    Wariato ja bym tam z RAM u nie rezygnował. Można zaoszczędzić 50zł na zasilaczu i wziąć corsair vs450. A do tego znaleźć tańszą obudowę.
    luki56
    Level 39  
    Nie ma już tańszej sensownej obudowy.
    krapciok
    Level 13  
    Można poszukać coś za równe 100zł. Jakiegoś modecoma. Sam takiego posiadam i nie narzekam.
    MrDoimer
    Level 38  
    krapciok wrote:
    Jakiegoś modecoma.

Blachy pewnie grubości kartek papieru.
    luki56
    Level 39  
    Dokładnie, to nie jest obudowa, tylko pudełko po butach. W sumie ten Brutus tez nie jest jakiś super, to takie minimum. Ja u siebie mam blachy nie schodzące poniżej 1mm.
    tehaceole

Level 28  
    luki56 wrote:
    Ja u siebie mam blachy nie schodzące poniżej 1mm.
    co wy cholera ludzie macie za jakąś manię prześladowczą? Czołg na biurku trzymasz czy komputer? Masakra...
    luki56
    Level 39  
    tehaceole wrote:
    luki56 wrote:
    Ja u siebie mam blachy nie schodzące poniżej 1mm.
    co wy cholera ludzie macie za jakąś manię prześladowczą? Czołg na biurku trzymasz czy komputer? Masakra...
    Chyba kolega nie wie po co mają byc takie blachy. Chodzi o to by obudowa nie wchodziła w drgania, oraz było cicho na zewnątrz. Chociaz to ostatnie to nie u mnie, ale jest to spowodowane bardzo duża ilościa wentylatorów ustawionych na 100% mocy.
    tehaceole

Level 28  
    luki56 wrote:
    Chociaz to ostatnie to nie u mnie, ale jest to spowodowane bardzo duża ilościa wentylatorów ustawionych na 100% mocy.
    Dlatego już 12 lat temu zainwestowałem w chłodzenie podzespołów cieczą... I wszystkie wspomniane problemy znikają.
    luki56
    Level 39  
    Mi hałas nie przeszkadza, gdyż jednocześnie mam ustawioną głośno muzykę ;)
    krapciok
    Level 13  
    MrDoimer wrote:
    krapciok wrote:
    Jakiegoś modecoma.

Taaaa modecom to taka zła firma. Jej imię na tym forum jest zakazane. Obudowa nie wchodzi w żadne drgania, jest chłodna i posiada 2 wentylatory. Nie to co te wasze brutusy :D Do tego wentylatory są ciche i nic się nie tłucze.
    User removed account
    User removed account  
    luki56
    Level 39  
    krapciok wrote:
    MrDoimer wrote:
    krapciok wrote:
    Jakiegoś modecoma.

Taaaa modecom to taka zła firma. Jej imię na tym forum jest zakazane. Obudowa nie wchodzi w żadne drgania, jest chłodna i posiada 2 wentylatory. Nie to co te wasze brutusy :D Do tego wentylatory są ciche i nic się nie tłucze.
    Nie nasza wina że robią szajs. Może pochwal się grubością blach. Zresztą nie musisz, wiadomo że wyjdzie poniżej 0,6mm.
    krapciok
    Level 13  
    Stara obudowa :D blachy na oko mają z 0,8-1mm. Ma gdzieś z 7-8 lat. A ich nawigację to też Twoim zdaniem szajs czy nie?
    luki56
    Level 39  
    Nawigacje mają dobre, mój ojciec korzysta z jakiegoś Modecoma na Automapie. ja mam 7 letnią obudowe i blachy nie schodzą poniżej 1mm, więc to jest dobra obudowa. A te obudowy Modecoma dostępne w sklepach to szajs z blachami 0,4mm.
    klaxon24
    Level 9  
    Lord_Krecitsqa wrote:
    Polecam: matę bitumiczną na blachy. :D
    Powaga !
    Nic nie słyszy. nawet mój 87 letni dziadek.

Przeczytałem twój post i poważnie podchodzę do tematu z tymi matami, tylko
    nie wiem jak się do tego zabrać mógł byś wstawić jakieś zdjęcia jak to wygląda u Ciebie.
    luki56
    Level 39  
    Po prostu przyklejasz to z każdej strony w środku.
    Kucharek2013
    Level 9  
    jezeli masz mozliwosc kupna komputera gotówką, a nie na raty to NIGDY, ALE TO NIGDY! nie kupuj komputera g-o-t-o-w-e-g-o, bo to najwieksze szmelce, jakie zostaly zlozone. One maja na celu przyciagnac uwage klienta-laika, ktory sie skusi na windowsa7, albo intel'a i3 bo mają w nazwie ''i3'', a zasilacz no-name ktory ci spali bude, zawsze za gotówke kupuj zlozone komoutery z osobnych podzespołów :)