Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 3g - Custom firmware 4.2.1 nie chce działać.

technikt 01 Jul 2013 15:52 1107 0
 • #1
  technikt
  Level 12  
  Witam.

  Posiadam następujące rzeczy:

  iTunes 10.7.0.21
  iReb 7
  Snowbereze 2.9.14
  Iphone z bootloaderem 5.9 i z basebandem 5.13.04


  Problem występuje na obu takich samych telefonach,oba mają simlock na orange i karta sim cały czas jest w środku.Robię custom firmware przez snowbereze,w taki sposób że mam w nim wszystko odznaczone (łącznie z haktywacją) ,na podstawie softu 4.2.1 restore.  Instaluje to potem na iPhone (zawsze na nowym koncie użytkownika w windows) standardowo poprzez iReb i iTunes + Shift.Soft się instaluje i wszystko wygląda w porządku pojawią się jedna kreska zasięgu i niby telefon jest gotowy do aktywacji ale iTunes wykrywa telefon dopiero po kilku minutach a nie natychmiast po czym pokazuje się komunikat:"Weryfikacja telefonu iPhone przez program iTunes nie powiodła się".

  f0recast wykrywa te telefony od razu,wcześniej robiłem też to samo z 3.1.2 custom firmware zrobionym w taki sam sposób i wszystko działa telefon od razu wykrywa i aktywuje się.

  A akcie desperacji wgrałem jakiś specjalny custom firmawe z basendem od ipada,baseband się nie podniósł ale miałem 4.2.1 z 5.13.04 który został przez iTunes od razu wykryty i aktywowany,co prawda nie łapał ten telefon potem zasięgu ale jednak był wykrywany od razu i aktywowany więc zakładam ze coś jest nie tak z softem który robię.

  W jaki sposób zrobić ten soft by to działało ? Czy ma ktoś może link do jakiegoś sprawdzonego custom firmware który jest czysty tzn. tylko z cydią i ewentualnie z odblokowanymi tapetami ?

  Pozdrawiam.