Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik Eminence ME12-1008LE - jako materiał na skrzynie basową.

ketiz 01 Lip 2013 17:23 1590 7
  • #1 01 Lip 2013 17:23
    ketiz
    Poziom 11  

Witam Serdecznie.

Posiadam Głośnik Eminence ME 12-1008LE

Głośnik Eminence ME12-1008LE - jako materiał na skrzynie basową. Głośnik Eminence ME12-1008LE - jako materiał na skrzynie basową.
    Dowiedziałem się, ze jest to głośnik wykorzystywany między innymi przez firme marshall do produkcji piecyków gitarowych. Jedyne co o nim wiem to te parametry.

-30cm
    -8ohm
    -100rms
    -prawdopodobnie 97dB spl'u

Wiem że giętkość membrany nie jest rewelacyjna i może posłużyć do nadstawek ale chciałem zrobić z niego skrzynie basową zamkniętą, lecz nie jestem w stanie obliczyć do niej litrażu.

-Myślicie że ten projekt ma sens jako sub do pokoju lub auta?
    -Jak nisko zejdę na tym głośniku?
    -Posiada ktoś więcej parametrów tego głośnika i jest w stanie wyliczyć mi litraż?

Pozdrawiam

• #2 01 Lip 2013 18:46
    szczupak99
    Poziom 15  

ketiz napisał:
    jest to głośnik wykorzystywany między innymi przez firme marshall do produkcji piecyków gitarowych

Skoro tak, to znaczy że w/w głośnik raczej się nie nada na suba (może się mylę). Ale bez parametrów T/S nic nie poradzę.

• #3 01 Lip 2013 18:58
    ketiz
    Poziom 11  

Niestety nie mogę znaleźć parametrów T/S dlatego proszę kogoś o pomoc w wyszukaniu tego. Może w zamkniętej skrzyni dałoby się coś z niego wycisnąć. Skrzynia mogłaby mi służyć do imprez na podwórku.

• #4 01 Lip 2013 19:04
    szczupak99
    Poziom 15  

Skrzynia zamknięta - jak najbardziej. Póki nie masz parametrów T/S, nie kombinuj z BR. Napisałeś, że Marshall wsadza go do swoich pieców gitarowych. Więc nie wiem, czy zejdzie dostatecznie nisko.

• #5 01 Lip 2013 19:24
    ketiz
    Poziom 11  

dobrym sposobem byłoby znaleźć piec z tymi głośnikami ( zapewne bedą 2 w skrzyni ) i wyliczyć z tego pojemnośc dzieląc to.... hmm wiem że jest to głośnik z rocznika 99-2003 ale nic więcej... moj internet dziala na moim nowym zadupiu z prędkością 30kbps... dlatego dogłębne szukanie jest bardzo utrudnione, ale mimo wszystko narazie nic nie znalazlem...

• #6 01 Lip 2013 19:29
    szczupak99
    Poziom 15  

ketiz napisał:
    dobrym sposobem byłoby znaleźć piec z tymi głośnikami ( zapewne bedą 2 w skrzyni ) i wyliczyć z tego pojemnośc dzieląc to

To raczej nie będzie dobry pomysł. Obudowy pieców gitarowych nie są liczone według T/S. Poza tym, głośniki gitarowe nie mają płaskiej charakterystyki przenoszenia. Dlatego też nie nada się na suba do domu/auta. Jeśli chcesz mieć dobre brzmienie, to sprzedaj ów głośnik na allegro i kup sobie GDN Tonsila, np. 30/120 - tu masz parametry: http://www.e-tonsil.pl/index.php?p61,gdn-30-120-czerwony Bardzo polecany.

• #7 01 Lip 2013 19:37
    ketiz
    Poziom 11  

mam na stanie DN 30/80/4 80w 8ohm

Co ty na to ?

• #8 01 Lip 2013 19:38
    szczupak99
    Poziom 15  

Napisałem na twoim drugim temacie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME