Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netiaspot - Nie odnaleziono serwera

talleyrandM 01 Lip 2013 17:27 999 0
  • #1 01 Lip 2013 17:27
    talleyrandM
    Poziom 2  

Witam,
    jakiś czas temu wymieniony został router netiaspot ( stary uległ awarii), pojawił się natomiast problem z jednym z podłączonych urządzeń, a dokładnie moim laptopem. Wszystkie urządzenia są podłączone przez wi-fi ( jest ich 3-5) i internet działa bez zarzutu, natomiast na moim laptopie ( msi cx61) jest problem. Otóż gdy podłączam się przez wi-fi, jest napisane "dostęp do internetu" , ale gdy żadna aplikacja nie działa i przy wczytywaniu stron mam komunikat " nie odnaleziono serwera".
    Próbowałem wielu rzeczy; skanowanie nodem, combo fixem, aktualizacja sterowników karty, przeinstalowanie sterowników karty sieciowej, przypisanie statycznego ip dla laptopa w routerze, ręczne wpisanie ip i serwerów dns w właściwościach karty. Działania te jeśli już przynosiły oczekiwany rezultat to nie na długo i po jakimś czasie znów internet przestawał działać. Dzieje się tak tylko gdy jestem podłączony przez wi -fi, przez kabel ethernet działa wszystko normalnie.

Proszę o pomoc gdyż nie wiem, czy to wina routera czy mojego laptopa, i czy nie powinienem złożyć kolejnej reklamacji routera. Dodam, że w starym routerze nie było tego problemu tylko inny.

0 0